Uudis

Miks Veriff palkab spetsialiste töö jaoks, mida peaks tegema tarkvara?

Veriffi pääseb tööle iga 32. kandidaat. Harvardi ülikooliski on konkurss väiksem, väidab Veriffi kaasasutaja Janer Gorohhov (pildil paremal). Tema sõnul pääseb sinna iga 18. kandideerija. Pildil vasakul on Veriffi teine kaasasutaja Kaarel Kotkas.Foto: www.facebook.com/veriff

Eesti üks hetke kuumim idufirma kasvab nii kiiresti, et firma juht räägib ajakirjanikuga serveriruumist. Miks Veriff nii tohutult palju inimesi palkab, kas nad ei peaks oma teenust pakkuma tarkvaraga? Veriffi kaasasutaja Janer Gorohhov seletab lahti, kuidas nende masin töötab ja miks nii palju inimesi vaja on.

Miks praegu kõik räägivad, et Veriff on üks kuumemaid Eesti idufirmasid?

Me oleme praegu sellises glamuurses olukorras nagu product-market-fit (firma on leidnud toote, mille järele on suur nõudlus – toim), kus iga idufirma tahab olla.

Me kasvame tõepoolest kiiresti. See tingib ka selliseid naljakaid olukordi, et ma saan sinuga telefonis rääkida praegu serveriruumist. Valmistume kolima ja seepärast on ruumiga kitsas.

Kas siis inimeste tuvastamine on tõesti nii kuum äri?

Kui tahad Islandile minna ja autot rentida, siis nende jaoks sul pole identiteeti ja sa oled väga kõrge riskiga klient. See aga tähendab, et sa peaksid maksma hinnale päris palju juurde, kui sa oled näiteks alla 25-aastane või sul pole firmaga varasemat ajalugu.

Tegelikult tahavad ju kõik ettevõtted maailmas võimalikult hästi ja kiiresti oma kliente teenindada. Aga on ka pahalasi, kes seda ära kasutavad ning see läheb firmadele maksma. Ettevõte peab aga selle kahju kuidagi katma ja see tähendab, et head inimesed peavad selle kahju kinni maksma.

Veriff seisab selle eest, et kui su identiteet on tuvastatud, siis on võimalik ausate inimeste jaoks maailma odavamaks ja mugavamaks teha.

Kui ma õigesti aru saan, siis verifikatsiooni spetsialistid tegelevad sellega, et tuvastavad käsitsi inimesi. Kuidas teie tehnoloogia töötab, kui te palkate selle asja ära tegemiseks hoopis inimesi käsitööd tegema?

See ongi just sellepärast nii, et kui meil lisandub väga palju kliente, siis verifitseerimiste maht kasvab. Samal ajal ka suurendame ka automatiseerimist, see kasvab suure hooga. Tegelikult me pidurdamegi automatiseerimisega verifikatsiooni meeskonna kasvu.

Me oleme välja arvutanud, et kui teeksime miljon tuvastust päevas ja 10% on sellest manuaalsed, siis see oleks ikkagi 100 000 tuvastust päevas. Meie kindel visioon on jõuda selles valdkonnas standardiks ja meie eesmärk ongi teha miljon tuvastust päevas.

Kui me ka sinna jõuame, siis me ei pääse manuaalsest ülevaatamisest ja riskihindamisest, ka pikas perspektiivis. Selleks meil praegu verifikatsiooni meeskond kasvabki.

Seega pole nii, et ehitate oma automaatikat, mis võtab selle käsitsitöö üle ja need verifikatsiooni spetsialistid jäävad tööta?

Kindlasti mitte, vajadus jääb ikka. Aga juba täna on meil paljud inimesed ühest meeskonnast edasi liikunud. Verifikatsiooni meeskond on kasvulava, kust minnakse edasi nii horisontaalselt teiste rollide peale kui vertikaalselt. Keegi ei tule kandikul pakkuma, et kas sa tahad olla juht, aga kes tahab, see saab ka sinna.

Kui keegi tuleb teile tööle verifikatsiooni spetsialistiks, mitut inimest ta oma arvutist päeva jooksul vaatab?

Ma arvan, et number oleneb, sest meie toode on väga kiiresti muutuv ja teeme oma spetsialistide tööd kogu aeg lihtsamaks ja kiiremaks.

Kui lihtne on Eestist värvatud meeskonnaga tuvastada inimesi, kes võivad olla ükskõik kust tahes: Euroopast, Aasiast, Aafrikast?

Tõsi on see, et meil on formuleerunud erinevad meeskonnad, kes tegelevad mingite regioonidega.

Meil on ka väga paljud inimesed tulnud verifikatsiooni meeskonda tööle väljaspoolt Eestit. Kui ehitada globaalne ettevõtte, mis lahendab probleemi kõikide regioonide jaoks, siis on väga oluline, et kõik need asjad oleks kaetud.

Seepärast otsimegi juurde näiteks araabia keelt kõnelevaid inimesi, prantsuse keelt kõnelevaid inimesi ja nii edasi.

Kui teie firma nii kiiresti kasvab, kuhu te ka ära mahute oma kollektiiviga?

Meil on uus kontor just valmimas. Hetkel oleme kahes kontoris, sest ruumipuudus pärsib, Tartu maanteel ja Niine 11, aga siin Niines valmibki meie uus kontor.

Meie eesmärk on teha kontor, kus inimesed end hästi tunnevad, see peab olema justkui kodu. Veriffi uus kontor ongi kodu hõnguga – juba praegu võtame jalanõud ära – , sest me veedame suure osa oma elust töö juures ja siin peab olema mõnus ja hubane.

Lisaks on plaan sel aastal püsivalt USA kontor avada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.