Uudis

Miks võtab Euronics müügilt vaid neli kuud vana Huawei tipptelefoni?

Huawei tippmudel P30.Geenius

Euronics on alustanud lõpumüüki Huawei P30 nutitelefonile, mida esitleti alles neli kuud tagasi, Euronicsi telekomitoodete tootejuhi Madis Einpalu sõnul on lõpumüük tingitud klientide vähesest huvist antud telefoni vastu.

P30 on Huawei praegune lipulaev ehk kõige parem ja kallim Huawei, mis müügil on. Tegemist on uue telefoniga ning lõpumüük vaid mõned kuud pärast telefoni turuletulekut näitab, et selle müük ei lähe kuigi hästi.

“Tänavu kevadel müügile jõudnud mudelile P30 ennustasime küll oodatust suuremat müügiedu, mistõttu oleme otsustanud selle mudeli ajutiselt oma sortimendist välja arvata,” ütles Einpalu. “Kindlasti oleme valmis oma mudelivalikut laiendama ja ka P30 taas müügile tooma, kui näeme klientide huvi kasvu konkreetse mudeli vastu.”

Lõpumüügis on lisaks P30-le veel teinegi tänavuaastane Huawei mudel P Smart, mis on samuti suure allahindlusega. Seda on kauplustes järel veel vaid üksikud eksemplarid.

Peale nende Euronicsis müügil veel vaid üks Huawei mudel Y7, mis on samuti saadaval soodushinnaga.

Einpalu arvates on klientide huvi Huawei toodete osas mõjutanud ettevõtte tegevust mõjutavad rahvusvahelised piirangud ning sellega kaasnenud suur meedia tähelepanu.

Ka teiste elektroonikapoodide ning telekomifirmade tootevalikut vaadates on näha suhteliselt kesist tootevalikut Huawei ning selle säästubrändi Honori osas.

Telia tootejuhi Pepe Aaviksoo sõnul sõltub sortimendi laius või vähesus sellest, kui atraktiivsed on tootja poolt pakutavad äritingimused ja kuivõrd suur on klientide nõudlus.

Kuigi Huawei ja Honor brändid kuuluvad ühele firmale ning suurimaks erinevuseks on vaid logo seadmel, on Telia sõnul edasimüüja jaoks nad siiski täiesti erinevad firmad, mis tähendab, et ka nende müük käib erinevalt.

“Honor on Eesti turul esindatud läbi distribuutori ärimudeli, mis on oluliselt erinev ärimudel näiteks Apple´i, Huawei või Samsungi omast,” rääkis Aaviksoo. “Ehk siis Huawei ja Honor toimetavad meie turul erineva äriloogikaga ja kahe erineva edasimüügi mudeli alusel.”

Kuigi kuluaarides räägitakse, et Huawei on seadnud karmid reeglid Honori brändiga telefonide müümiseks ning väidetavalt ei luba mõlema brändi tooteid kõrvuti müüa, siis vähemalt Tele2 turundusdirektori Ines Estrini kinnitusel ei mõjuta Huawei neid Honori osas kuidagi.

Sarnaselt Teliale ja Euronicsile teeb ka Tele2 sortimendi osas otsuseid vastavalt klientide soovidele.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.