Uudis

Kas ja kunas jõuavad volditavad telefonid Eestisse müügile?

Foto: Reuters/Sergio Perez/scanpix

Praegu on välja kuulutatud kaks volditavat telefoni, Huawei Mate X ja Samsung Galaxy Fold. Kolmanda tootjana toob enda telefoni välja Xiaomi, kelle telefoni nimeks saab ilmselt Bifold ja millest on lekkinud rohkelt videoid, kuid mitte seda, millal see ametlikult välja kuulutatakse.

Millal aga jõuavad need telefonid Eestisse? Samsung on enda Galaxy Foldi edasi lükanud, pärast seda, kui need testijate käes katki minema hakkasid. Algselt pidi telefon ilmuma 26. aprillil, aga ka sel hetkel polnud veel mingit infot selle kohta, millal ja kas üldse see Eestisse müüki jõuab.

Praegu aga puudub igasugune info peale selle, et Samsung tahab seda USA-s siiski maikuu jooksul välja tuua, aga kuupäeva nad öelnud pole.

Xiaomi kohta puudub igasugune info, aga natukene on rohkem on teada Huawei telefoni kohta. Veebis võib leida küll viiteid sellele, et telefon tuleb juunis müügile, isegi guugeldades on see esimene info, kuid ametlikult tuleb see välja selle aasta kolmandas kvartalis. Täpset kuupäeva paigas pole.

Meile teadaolevalt on september kõige varasem aeg, millal 2300 eurot maksev Mate X võiks müügile tulla. Samal ajal või natukene hiljem on müügile oodata ka Mate’i teisi mudelid, millega koos see müüki tuua oleks loogiline.

Küll aga pole üldse veel kindel, kas see telefon ametlikult üldse Eestisse tuleb ja kui suur on mobiilioperaatorite tahtmine võtta müüki nii kallist telefoni, mis esindab täiesti uut tehnoloogiat, mis end veel üldse tõestanud ei ole.

Samsung on juba näidanud, et see tehnoloogia on kergelt öeldes natukene toores.

Võib olla täiesti võimalik, et Huawei Mate X-i esimene versioon ametlikult meile müügile ei jõuagi.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.