Uudis

Ministeerium kutsub ettevõtjaid e-riigi lahendusi häkkima

Majandusministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut.Foto: Liis Treimann/PM/Scanpix

MKM saatis Eesti tehnoloogiaettevõtjatele kutse osaleda juba teist korda toimuval digiriigi häkatonil. Häkatoni eesmärk on saada värskeid ideid ja leida erasektorist kaasamõtlejaid erinevate avaliku sektori valdkondi puudutavate kitsaskohtade lahendamisel.

Tallinnas 29.-31. maini toob kokku riigiasutuste esindajad ja tehnoloogiaettevõtete eksperdid. Häkaton tähistab arendustalguid, kus meeskonnad proovivad piiratud aja jooksul luua toimiva teenuse või IT-lahenduse, mis lahendab päriselulisi probleeme riigisektoris.

Riigiasutuste esindajad toovad häkatonile ülesandepüstitused oma valdkondadest, näiteks on oodata nii e-ehituse, hariduse, kultuuri kui ka liiklusohutuse valdkondade ülesandeid. Neid hakkavadki IT-eksperdid lahendama, et 48 tunni pärast töötav teenus või vähemalt prototüüp valmis saada.

“Eesti e-riiki tuleb arendada riigiasutuste ja erasektori koostöös,” ütles side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut.

“Digiriigi häkaton annab riigiasutustele kogemusi, kuidas luua uudseid ja kasutajale mugavaid e-riigi lahendusi ja seda lühikese aja, kuid kestva hankeprotsessita,” lisas ta. “Ettevõtted saavad enda võimeid näidata, uusi tulevasi kliente püüda või suisa esimest korda riigiga koostööd proovida.”

Tänase seisuga on häkatonile tulemas IT-ettevõtete Microsoft, CGI, Reach-U, Creditinfo ja Nortali tiimid. “Ettevõtjad ei pea olema varasemalt riigiga koostööd teinud, oluline on meeskonna tugev kompetents mõelda välja nutikas ja kasutajasõbralik lahendus,” julgustas Sikkut.

Ettevõtjaid kutsutakse panema häkatonile välja vähemalt 4-5 liikmelise meeskonna, mille koosseisus on front– ja back-end arendaja, analüütik, kasuks tuleb ka kasutajasõbralikkuse disainer ja IT-arhitekt. Ülesannete püstitajad avalikust sektorist tulevad ürituse alguses oma ideid esitlema. Kõigile võrdsete võimaluste loomiseks saavad ettevõtjad lahendatavatest probleemidest teada häkatoni algul.

Pärast seda saab iga meeskond valida omale sobiva väljakutse, mida 48 tunniga lahendada. Ürituse lõppedes valib žürii välja parimad, kellele on ka rahalised auhinnad. Võitjatiimile on rahaline auhind 7 000 eurot, kahele järgnevale auhinnalisele kohale kummalegi 3000 eurot.

Lisainfot leiab ka ürituste sarja kodulehelt ja täpsema ajakava Garage48 kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.