Uudis

Minister Karu kinnitusel ei tööta asekantsler Sikkut talle vastu

Väliskaubandus- ja infotehnoloogia minister Kaimar Karu.Foto: Scanpix

Kui eelmise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo ametist lahkumise ajal väitsid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhtpoliitikud Mart ja Martin Helme, et ministrile töötas asekantsler Siim Sikkut vastu, siis vähemalt uue ministri kinnitusel ei pea see tema puhul paika.

Kaimar Karu on väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ametit pidanud kolm nädalat ning selle aja jooksul on viibinud visiidil Brüsselis, täna Riias ning reedel Helsingis. Selle aja jooksul ei ole minister Karul olnud Sikkutiga probleeme.

Karu ei kahtlusta Sikkutit vastutöötamises

Helmede sõnul oli üheks eelmise ministri soove eiravaks ja neile vastutöötavaks riigiametnikuks Eesti riigi IT-juht, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut, kes on öelnud, et sellised süüdistused on alusetud.

Minister Karu kinnitas Geeniusele antud kommentaaris, et Sikkuti osas ei ole tal alust teda vastutöötamises süüdistada.

Ministri sõnul on ta asekantsleriga saanud praeguseks koos töötada kolm sisutihedat nädalat, mille jooksul ei ole tekkinud põhjust kahtlustada Sikkuti ebapädevuses, oma kohale sobimatuses või ministrile vastutöötamises.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.