Uudis

Minister Kingo ei muuda meelt ka pärast teleintervjuud: idufirmade vanus väärib ühiskonnas arutelu

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo riigikaitse nõukogu kohtumisel, kus arutati ID-kaardi kriisi õppetunde ja e-riigi kestlikkust.Foto: Postimees/Scanpix

Eile jõudis TV3 saates “Laser” eetrisse Marii Karelli intervjuu väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingoga. Enim on kajastust leidnud ministri sõnavõtt idufirmade teemal, kus ta tõi välja, et see tekitab küsimusi, kui kümme aastat tegutsenud ettevõte nimetab end idufirmaks.

Teleintervjuu andmise järgselt saatis minister Geeniusele kirjalikke täpsustusi, milles ta ei tagane intervjuus öeldust. Minister peab vajalikuks, et idufirmade mõiste oleks täpsemini reguleeritud, kuid samas väidab ta, et esialgu ei ole idufirmade osas eraldi regulatsioon plaanis.

Kingo: küsimus on selles, kui kaua me ettevõtet idufirmaks nimetame

Eile eetris olnud intervjuu salvestati 11. septembril ning kirjalikud täpsustused edastas minister 12 ja 13 päeva peale intervjuud. Kuigi ministri sõnavõtt on juba palju furoori tekitanud jääb ta öeldule truuks.

“Küsimus on pigem selles, kui pikk on idufirmade eluiga. Ehk siis, kui kaua me nimetame ettevõtet alustavaks ettevõtteks. Meil on tekkimas olukordi, kus mõni start-up on juba aastaid ikka veel start-up, kuid sisult on ta tavapäraselt tegutsev ettevõtte paljude omataoliste seas. Kui riigil on meetmed, millega soositakse idufirmasid, siis peab olema ka sellise firma mõiste täpsemini reguleeritud,” kirjutas Kingo eile Geeniusele saadetud e-kirjas.

Tänase tööpäeva hommikul edastas ministeeriumi nõunik veel kaks täpsustust, mille kohaselt pidas minister silmas riiklikke rahalisi toetuseid idufirmadele.

Küsimuse peale, kas ministri hinnangul on murekoht see, kui ettevõte, mis on tegutsenud kümme aastat nimetab end idufirmaks ütles ministeeriumi nõunik, et nende hinnangul väärib see teema ühiskonnas arutelu.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses