Uudis

Minister Tammisti kommentaar väitele, et riik eelistab 5G oksjonil välisfirmasid

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist (SDE) / Foto: Scanpix

Sagedusload on riigile kuuluv väärtuslik ning samas piiratud ressurss, riigi ja ka tarbijate jaoks parima tulemuse saavutamiseks on vajalik korraldada võistlevate äriplaanidega konkurss. Kui jagada sagedusala neljaks osaks, nagu pakkus välja Levikom, siis piiraks see e-teenuste kasutamise rakendamist, sest 5G tulekuga kaasnevate suurte andmemahtudega toimetuleku võime väheneks.

Mitte kedagi ei ole konkursil seatud eelispositsiooni – kõigil sideettevõtjatel on võimalik 5G sageduslubade oksjonil osaleda ja osalema on oodatud ka Levikom. Määruse ettevalmistamine on kulgenud aktiivse kaasamise saatel, kohtutud on Levikomi, samuti Telia, Tele2 ja Elisaga, et arutada kasutuslubade jagamist ning selgitatud, millised on oksjoni korraldamise võimalused. Oleme avatud ka edasisteks aruteludeks ja kohtumisteks.

Geenius kirjutas täna, et Eesti sidefirma Levikom on veendunud, et uue põlvkonna ehk 5G sageduslubade oksjonil jäetakse nemad kõrvale ja kolm luba jaotatakse suurtele telekomifirmadele Telia, Elisa ja Tele2.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.