Uudis

Mis juhtub tegelikult, kui mobiilid ei tööta? Eilse Telia rikke näitel

Telia rikkeinfo leht.Ekraanitõmmis

Eile õhtul tabas Telia mobiilivõrku laiaulatuslik rike, mistõttu oli häiritud nii helistamine kui ka mobiilse interneti kasutus kaks tundi järjest, alates kella viiest kuni seitsmeni.

Eilse Telia katkestuse ajal oli üks nende klientidest parasjagu parkinud auto tasulisse maa-alusesse parklasse. Pangakaarti tal polnud, sest tänapäeval saab igal pool mobiiliga parkida. Maakri parklas on selleks kasutusel Autlo äpp.

“Üritasin seda mitu korda alla laadida ja käivitada. Ei midagi.” ütleb ta. “Pidin kella 19ks kindlasti jõudma otse-eetrisse, mistõttu ei jäänud muud üle, kui lunisin seltskonnast 5 eurot välja, et mitte parklasse kinni jäänud auto pärast hiljaks jääda,” ütleb ta.

Teine meiega rääkinud inimene pidi seitsmeks jõudma kokkusaamisele ja käis enne söömas, kuid seal pangakaardiga maksta polnud võimalik. Raha tuli tuua eemalasuvast automaadist, mille ees oli mõistagi järjekord. “Korralik maailmalõputunne oli,” ütles ta.

Kolmas klient pidi pühapäeva õhtul kella 22 ajal tagastama laenatud tehnikat lattu, mille ukse avamiseks tuli kasutada spetsiaalset äppi. Kui taoline rike oleks sattunud sellele ajale, oleks kogu operatsioon katki jäänud.

Miks aga Telia ei teavitanud kliente rikkest, näiteks enda Facebooki lehel, kus teavitati rikke ajal pool seitse õhtul inimesi hoopis sellest, et õhtul saab Telia TV-st vaadata Kaia Kanepi tennisemängu.

Telia: info oli olemas

Telia meediasuhete juhi Raigo Neudorfi sõnul oli rikkeinfo siiski olemas Telia kodulehel ja välja saadeti ka teade meediale. See saabus küll 19:03, kui rike hakkas juba lahenema ja teenused olid suures ulatuses taastunud. Väidetavalt sai rike alguse juba 16:52 ehk teavitus saadeti meediale 2 tundi hiljem.

Sotsiaalmeediakanalitesse aga info rikke kohta ei jõudnud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.