Uudis

Mis trikki Eesti Laulu võitja laval kasutas? Ta esines sisuliselt projektorilinas

Laupäeval võitis 10. korda toimunud Eesti Laulu konkursi Elina Nechayeva, kelle pala “La Forza” võlus vaatajaid peale forza ka haarava valgusmänguga. Kuigi laulja oli laval paigal, näis tema ümbritsev liikuvat ja voogavat.

Nechayeva kleidi graafika autor Alyona Movko rääkis Geeniusele, et tegu on videomapping lahendusega.

“Sisuliselt töötab see nii, et lae all on kaks videoprojektorit, mis näitavad kleidi peale pilti,” rääkis videokunstnik Movko. “See kõlab lihtsalt, aga seal on väga palju momente ja varasemat kogemust, et see töötaks.”

Kõige kriitilisem on materjalivalik, millest kleit koosneb. Movko sõnul ei tohi see olla tavaline projektsioonikangas, sest see võib olla paksem ja kui see kaalub 15-20 kilogrammi, on see ooperilaulja jaoks liiga raske. “Praegune lahendus kaalub 5 kilogrammi,” ütles ta.

Kanga juures on oluline, et see ei oleks nii läikiv, et sellelt peegelduks lavavalgustus. Kleit peab olema ka piisavalt tugev, et see ei laseks valgust läbi. Samuti ei tohi sellelt olla näha õmbluskohti. “Sellega tegeles tema õmbleja, et tulemus näeks välja nagu kleit, aga toimiks projektsioonipinnana.” Lõppude lõpuks on oluline, et projektor näitaks selle peal õigeid värve.

Movko sõnul pole tegu mingi imekangaga, sest tegelikult osteti Nechayeva kleidi jaoks materjal Eesti poodidest. “Kokku tuli seda 54 meetrit.”

Lõpplahendus on ka transporditav, aga kuidas täpselt see Portugalis Eurovisioni lõppvõistlusel toimima hakkab, on praegu veel teadmata.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.