Uudis

Mis vahe on Eestis Apple’i toodete edasimüüjatel?

Kui tahad Apple’i tooteid osta ja tahad olla kindel, et sa saad tootega kaasa täpselt õige garanatii ja sul ei teki hiljem ostetud vidinaga probleeme, soovitame seda teha Eestis Apple’i ametliku edasimüüja juurest.

Mõned poed aga reklaamivad ennast kui Apple’i Premium Resellerit, mõned aga on Authorized Resellerid ja siis on veel olemas ametlikud Apple Shopid. Mis neil üldse vahet on?

Mida ja kuidas müüakse?

Premium Reselleri ja Authorized Reselleri vahe on selles, mida ja kuidas nad müüvad. Premium Reselleri juures (kelleks Eestis on ainsana iDeal) on müügil üksnes Apple’i tooted, Authorized Reselleri juures müüakse ka teiste tootjate seadmeid.

Authorized Reselleri juures peab olema vähemalt kaks Apple’i tootekoolituse läbinud töötajat, Premium Reselleri juures peab neid olema rohkem.

Premium Reselleri juures peab olema väljas ka Apple’i täielik tootevalik ja poel peab olema “parim asukoht”, mis ilmselt jätab üsna palju tõlgendamisruumi.

Eestis aga on iDeali Premium Reseller salongid Tallinnas Kristiine keskuses ja Solarise keskuses ning Tartus Lõunakeskuses, samas kui Tallinnas Endla tänavas asuv IM Arvutid (mis on iDealiga sama firma) on autoriseeritud edasimüüja.

Authorized Reselleriks on Eestis mitmed firmad, näiteks 1a.ee, Euronics, Flex, IM Arvutid, Kaup24.ee ja Valge Klaar.

Mis on Apple Shop?

Siis jäävad üle veel Apple Shopid, mida on Eestis kaks ja mõlemad on Apple’i kauplused-kaupluses Euronicsi poodides Rocca al Mare keskuses ja Ülemiste keskuses.

Apple Shopile kehtivad ranged Apple’i nõudmised, alates sellest, kuidas seal on mööbel paigutatud (see peab olema äravahetamiseni sarnane Apple’i ametlike poodidega) kuni selleni, et kõik töötajad peavad olema läbinud Apple’i koolitused. Sisuliselt on Apple Shop võrdne Premium Reselleriga, lihtsalt kontseptsioon on natukene erinev.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.