Uudis

MKM kutsub huvilisi uut riiklikku mobiilirakendust testima

Uus riigiäpp jõuab avalikkuse ette aasta keskpaigas.Foto: MKM

Eesti valmistub selle aasta keskpaigas avalikustama riikliku mobiilirakenduse mRiik, mis toob avalikud teenused kasutajale mobiiltelefoni. Alates veebruarist on kõigil võimalik mRiigi arendusse panustada ja registreerida end rakenduse testijaks.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan tõi välja, et avalikud teenused peavad olema kättesaadavad kodanikule sobival viisil. “Digiriik peab olema seal, kus on inimesed ja täna on paljude inimeste peamine suhtlusvahend nutitelefon. mRiigi rakendusega teeme riigiga suhtlemise ja teenuste kättesaadavuse oluliselt paremaks,” lisas ta.

Esimese sammuna avatakse mRiigi rakendus testimiseks ja tagasiside hankimiseks. “mRiik peab olema kasutajasõbralik ja riigi soov on saada vahetut teavet, kuidas rakendust edasi arendada,” lisas Järvan.

Ta märkis, et mRiik on e-riigi arengu suunanäitaja, sest avalike digiteenuste eesmärk on pakkuda keerulistesse süsteemidesse uute funktsioonide lisamise asemel meeldivamat ja arusaadavamat kasutajakogemust.

Veebruaris kasutusse tuleva mRiigiga saavad enne laiema avalikkuse ette jõudmist tutvuda ja tagasisidet anda üksnes inimesed, kes on registreerunud varajase versiooni testijaks.

mRiigi testijaks saab ennast registreerida MKM-i kodulehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.