Mobiil-ID’d vaevavad teist päeva järjest probleemid

Probleemid lahendati keskpäevaks

Mobiil-ID PIN-koodide korduvast küsimisest riiklikes e-teenustes saab lähiajal möödanik.Foto: Scanpix

Täiendatud 12:50: SK teavitas, et alates keskpäevast oli täielikult taastunud nii Mobiil-ID väljastamine kui Smart-ID konto registreerimine.

Riiklike autentimisteenuste töö eest vastutav SK ID Solutions AS teatas juba teist päeva järjest, et Mobiil-ID teenusega on probleeme. Kui eile teatati, et alates ööst vastu reedet on häireid Smart-ID registreerimisel ja Mobiil-ID ning ID-kaardi väljastamisel, siis täna esineb tõrkeid Mobiil-ID ja Smart-ID väljastamisel.

Riiklike autentimisteenuste kõrval on häiritud ka SK enda loodud autentimisvahendi Smart-ID konto registreerimine. Hetkel ei ole võimalik kontot luua ei biomeetrilise passi, Mobiil-ID, ID-kaardi ega mitte pangakontorites. 

Samas ei esine SK juhatuse liikme Liisa Lukini kinnitusel laupäeva hommiku seisuga tõrkeid Mobiil-ID kasutamises. Eilsed Mobiil-ID teenuse stabiilsusprobleemid olid tingitud plaanilisest tarkvarauuendusest SK ID Solutionsi taristus.

SK-d on varemgi vaevanud katkestuse probleemid riiklike autentimisteenuste töös. Aegade pikim Mobiil-ID katkestus leidis aset 2019. aasta mais, mil Mobiil-ID töö on katkenud 24 tunniks ja 13 minutiks. Kuigi pikk katkestus tõi SK-le kaela järelevalvemenetluse pääsesid nad potentsiaalsest sunnirahast puudulikult sõnastatud määruse tõttu

Võimaliku sanktsioonide kehtestamine üle vaagis toona ka politsei- ja piirivalveamet.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.