Mobiilidelt kogutud asukohaandmed näitavad, et eestlased on eriolukorra ajal jäänud paiksemaks

Valitsuse kriisikomisjoni tellimusel analüüsis statistikaamet mobiilidelt kogutud asukohaandmeid leides, et eriolukorra kehtestamise järgselt on eestlased jäänud paiksemaks. 

Hinnanguliselt on tavapärasega võrreldes paikseks jäänud 200 000 inimest ning peamises asukohas püsitakse keskmiselt 20 tundi ööpäevas. Võrreldes eriolukorra esimeste nädalatega ei ole märtsi lõpus kehtestatud uued piirangud statistikaameti peadirektori Mart Mägi sõnul inimeste liikumisele nähtavat mõju avaldanud. 

Andmed uuenevad igapäevaselt

Statistikaamet tutvustas täna liikumisanalüüsi, millest selgus, et pärast eriolukorra ja liikumispiirangute kehtestamist on lühenenud päeval läbitav vahemaa ja vähenenud käikude arv. 

“Liikumisanalüüsist selgus, et Eesti inimesed viibivad eriolukorra ajal keskmiselt 20 tundi oma peamises asukohas, lühenenud on päeva jooksul läbitud vahemaa seniselt 27,5 kilomeetrilt 17,6 kilomeetrile ning käikude arv päeva jooksul peamisest asukohast mujale on vähenenud 1,8-lt 1,5-le,” ütles Mägi.

Statistikaamet kasutas liikumisanalüüsiks mobiilinumbrite liikumisanalüüsi koondtabeleid, mis saadi mobiilioperaatoritelt. Nende alusel arvutati välja kogu Eesti paiksusmäär. Analüüsis ei kasutatud mobiilioperaatorite klientide reaalajaandmeid, tegemist oli anonüümsete koondandmetega. Üksikisikute liikumismustreid ei ole võimalik kõnealuste anonüümsete andmete põhjal tuvastada ega analüüsida.

Liikuvusanalüüsi täpsemate andmetega saab tutvuda siin: https://mobility.positium.com/covid19/

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.