Uudis

Mobiilifirmad Andrus Ansipi etteheidetest: kõikide pakettide hindu pole tõstetud

Andrus Ansipi kolmanda valitsuse ajal tuvastati ID-kaardil turvarisk, mis võimaldas PIN2 koodi teadmata digiallkirju anda. Kuigi Ansipi töölaual oli plaan, kuidas info avalikuks teha ei ole sellest enne tänast avalikult räägitud.Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES/Scapix

Euroopa Liidu digivolinik Andrus Ansip süüdistab ERRile antud intervjuus mobiilsideoperaatoreid rändlustasude kaotamise ettekäändel hinnatõusus. Ansipi sõnul peaksid inimesed, kes ei reisi, kuid nende mobiilsideteenuste hind ikkagi tõuseb, vaatama mitte tema, vaid teenusepakkuja otsa.

Nii Telia Eesti kui Tele2 tõstsid hiljuti teenuste hindu, kuid ettevõtete kinnitusel jäid osa pakettide tingimused samaks. Telia Eesti meediasuhete juht Raigo Neudorf ei nõustu, et digivolinik Ansip kedagi süüdistab. “Sest nagu ka Andrus Ansip selgelt viitab, siis näiteks Telia puhul gigabaidi hind hoopis langeb,” kaitses meediasuhete juht.

Ta lisas, et Telia uued paketid võimaldavad kogu Euroopa Liidus kasutada mobiilsideteenuseid kordades soodsamalt kui varem ning reisivale inimesele on see kindlasti hea uudis. “Need inimesed, kel rändlusteenust ei kasuta, ei pea uut paketti valima ning saavad jätkata teenuse kasutamist täpselt samasuguse hinna ja tingimustega nagu varem,” märkis Neudorf.

Tele2 tootedirektor Katrin Aron selgitas, et hinnastamispoliitikat mõjutab mitu asjaolu. “Oleme aastate jooksul teinud mahukaid investeeringuid oma võrku ja tehnilistesse süsteemidesse, et pakkuda turul konkurentsivõimelist teenust. Lisaks lähtub Tele2 hinnastamispoliitikas veel mitmest aspektist, näiteks on meil eri põlvkondade tooted ja seetõttu vaatame aeg-ajalt oma pakutavad tingimused üle. Koos rändlusteenuse lisamisega osa pakettidesse tegime hulganisti ka teisi muudatusi. Lisasime interneti senistesse ilma andmemahuta kõnepakettidesse, kaotasime ära päevapiletid ja lisasime ka mitmesse paketti kõneminuteid. Kõikide muudatuste tulemusena muutus osa pakette kallimaks, osa odavamaks ja osa pakettide tingimused jäid samaks,” rääkis tootmisdirektor.

Aroni sõnul on uuendusi ka klientide jaoks, kes ei reisi: juunist kaovad interneti päevapiletid, lisame andmemahuta kõnepakettidesse internetti kuni 100 MB-d ja kui siiski minnakse reisile Euroopa riikidesse, siis paketti vahetama ei pea, sest lisatud maht on kasutatav ka Euroopa Liidus reisides. “Alati saab klient valida kõnepaketi, mis sisaldab ainult Eesti-sisest teenust ning rändlusteenust kasutades lisandub see kuutasule,” kinnitas Tele2 tootedirektor.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.