Mononpolivastane uurimine võib Didi ja Uberi miljardileppe katki jätta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
160516125641-uber-vs-didi-1024x576.jpg

Hiina äriministeerium alustas uurimist kokkuleppeveoteenuse Uber ostnud sama ala tegutseva ettevõtte Didi suhtes, kuna kardetakse monopoli tekkimist.

Didi on varasemalt öelnud, et Uberi käive ei olnud piisavalt suur ning seega ei ole monopolivastast uurimist vaja. See aga ei pruugi tõsi olla, kuna sõidujagamisfirmad esitavad oma käibenumbreid ebatraditsioonilisel moel, vahendab WSJ.

Nimelt, kokkuleppeveoteenused ei loe enda käibeks seda raha, mis makstakse juhtidele. Firmad nagu Uber väidavad, et nende käive on vaid see raha, mis võetakse iga sõidu puhul endale. See raha, mis klient maksab juhile sõidu eest, on juhi käive, mitte ettevõtte oma. Samuti arvestatakse sarnasel viisil käibest maha mitmesugust reklaamitööd.

Selleks, et Hiina võimud alustaksid monopolivastast uurimist, peab ostetud ettevõtte käive olema vähemalt 60 miljonit dollarit, mida paberite järgi Hiina Uberil ei olnud, kuid ilmselt tegelikkuses siiski oli, arvestades eelmainitud käibe esitamise viisi.

See, et Hiina võimud uurimist alustasid, ei tähenda, et Didi ja Uber midagi valesti teinud oleks, vaid pigem on see Hiina võimude võimalus sõidujagajate ärimudelist paremini aru saada.

Kui müügitehing läbi läheb, on Didi väärt 36 miljardit dollarit.

Foto: Didi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.