Uudis

Mozilla endine peadirektor süüdistab Google’it Firefoxi brauseri saboteerimises

Google ei tee rebaste elu lihtsaks.

Mozilla endine peadirektor ja Firefox grupi asepresiden Jonathan Nightingale kirjutas Twitteri vahendusel, et tema arvates Google kasutab räpaseid trikke enda brauseri turuosa edendamiseks.

Nightingale ütles, et tema kaheksa tööaasta jooksul oli Mozilla suurim koostööpartner Google, kuid see muutus, siis kui Google tuli välja enda loodud internetibrauseriga – Google Chrome.

Google teenuste nagu Gmaili või Google Docs’i kasutamine tekitas tõrkeid Firefoxi kasutajatel. Paljud demosaidid ei lubanud ligipääsu Firefoxi kasutajatele, põhjendamatult väites, et ei ühildu Firefoxiga. Ühtlasi hakkasid iluma Chrome’i reklaamid, kui otsida Google’i otsingumootorist Firefoxi.

Mozilla kontakteerus Google esindajatega, kes teadvustasid probleeme ning lubasid need korda teha. Kuid, sääraseid „apsakaid“ juhtus kogu aeg ning iga kord kaotas Firefox aina rohkem kasutajaid, kes hakkasid kasutama Google Chrome’i. Nightingale arvab, et Google ei ole niivõrd ebakompetentne, vaid nad tekitasid probleeme meelega Chrome’i turuosa suurendamise nimel.

See ei ole esimene kord, kui sääraseid süüdistusi on tehtud. Eelmine aasta kirjutas Mozilla projektijuht Chris Peterson Twitteris, et Google tegi Youtube.com saidil muudatusi, muutes Firefoxi ja Edge’i laadimisajad sihilikult aeglasemaks.

Google hakkas kasutama Javascripti, teades et Firefox seda ei toeta. Põhjuseks muudatuste taga on, sest Firefox laadis Youtube’i kiiremini kui Chrome.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.