Uudis

Mozilla tahab välja selgitada, kuidas Facebook internetikasutajaid jälgib

Mozilla on ka varem taolisi uurimusi läbi viinud, mis on tarbijale pigem kasuks.Foto: Shutterstock

Peale selle, et Facebookil on terve rida võimalusi kliente oma mitmetel platvormidel jälgida, vaatavad nad nüüd kasutajate tegevusi ka siis, kui neil pole Facebooki ega Instagrami lahti.

Mozilla hakkab olukorda uurima, hakates ise Facebooki vastu jälgima. Ettevõte andis sel nädalal teada, et neil valmis uus programm, millega heidavad nad pilgu Facebooki tohutule andmekogumisele ning üritavad aru saada, mida ettevõte nende andmetega teeb. 

Uurimus keskendub koodile nimega Facebook Pixel, mis jälgib veebilehtede reklaamide efektiivsust ja inimeste käitumist kindlal veebilehel. See tehnoloogia ei ole aga kasutusel ainult ettevõte enda platvormidel, vaid rohkem kui kuuel miljonil veebilehel.

Veebilehed saavad selle tehnoloogia kaasata tasuta ning suunata reklaame täpsusega, mida varem said endale lubada vaid suured ja rikkad ettevõtted.

Vastutasuks tahab aga Facebook ligipääsu nendele andmetele, mida veebilehed koguvad. Kui kasutajal on mõnel Facebooki platvormil konto, siis lisab Facebook mujalt saadud andmed lihtsalt sinna profiilile juurde. Kui kasutajal ei ole aga mõnel nende platvormil kontot, võtab Facebook kogutud andmed ikkagi ning loob sellele inimesele varjuprofiili.

Mozilla tahab nüüd uurida, kui palju ja millist infot tehnoloogia kasutajatelt talletab. Ettevõte teatas ka, et kogutud andmeid jagavad nad isikumasta kujul vaid oma partneriga ehk portaali Markup ajakirjanikega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.