Uudis

Muski kosmoseinternetti saab ka Eestisse tellida, ühendust lubatakse järgmiseks aastaks

Elon Muski projekt Starlink lubab kiiret internetti sinna, kuhu muud ühendused ei ulatu.Foto: Shutterstock

Elon Muski firma SpaceX on viimastel paaril aastal Maa orbiidile hoolega satelliite lennutanud, et pakkuda kiiret ühendust sinna, kuhu mobiilne või kaabliga internet ei ulatu. Projekti ootejärjekorda saab ennast panna ka Eesti aadressitega.

SpaceX-i satelliitinterneti projekt kannab nime Starlink ja ettevõtte veebilehel saab endale internetiühenduse juba ette ära tellida.

Kui sisestad veebilehele Eesti aadressi ja vajutad “Telli” nuppu, siis antakse teada, et Starlinki internetiühendus peaks siia jõudma aastal 2022. Lisaks tuleb maksta 99 dollarit ettemaksu, mis ei sisalda seadmeid ega ka interneti kuumaksu.

Starlinki veebis seisab, et tellimused täidetakse nende esitamise järjekorras, seega on ette tellimise ainuke eelis see, et oled ootejärjekorras eespool.

Starlinki internetiühendus hakkab Ameerikas maksma väidetavalt 99 dollarit, lisaks tuleb tellida 499 dollari eest seadmed, mis ühendust võimaldavad. Kiirused on hetkel 50-150 Mbit/s ringis ja latency 20-40 millisekundit.

Eeldatavasti peaks ühenduse kiirus ja kättesaadavus paranema, kui orbiidile jõuab rohkem Starlinki satelliite. Hetkel on Maa orbiidil tiirlemas umbes 1000 Starlinki satelliiti, kuid firma eesmärk on see number viia 42 000-ni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.