Müügile jõudis maailma esimene plokiahelal põhinev nutitelefon

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Finney on maailma kõige esimene plokiahelal põhinev nutitelefon, mida saab nüüd 855 euro eest eeltellida.

Sirin Labsi uus nutitelefon Finney on kahe ekraaniga plokiahelal põhinev telefon, kusjuures teine ekraan on täielikult pühendatud krüptovaluuta tehingute tegemisele.

Lisaekraani saab telefoni tagaküljelt üles libistada, mille järel käivitub spetsiaalne operatsioonisüsteem, mis lubab kasutajatel turvaliselt kindlaks teha, kuhu nende tehingud liiguvad. Ekraani aktiveerimisel käivitub ka Finney virtuaalne rahakott, mis toetab paljusid tänaseid populaarseid krüptovaluutasid.

Kui jätta välja Finney krüptovaluuta pool, siis leiame seadme riistvara osast Snapdragon 845 protsessori, 6 GB muutmälu ja 128 GB sisemälu, mida saab mälukaardi abil laiendada kuni kahe terabaidini. Telefonil on ka lisaks 3280 mAh aku.

Telefoni tarkvaraks on Sirin Labsi tugevasti kohandatud Android, mida firma kutsub Sirin OS-iks. Operatsioonisüsteemis sisaldub muuhulgas ka küberturvalisuse tagamise pakett, mis pakub võimalusi nagu kolme astmeline kinnitamine, turvaline sõnumivahetus ning käitumismustrite analüüsil põhinev sissetungimise vastane kaitse, mis peaks hoolt kandma sinu krüptovaluuta eest.

Finniey ei jää aga pikaks ajaks ainsaks plokiahelal põhinevaks nutitelefoniks, sest HTC Exodus jõuab turule tõenäoliselt selle aasta kolmandas kvartalis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.