Muusikaplaatide müük langes Eestis 40 protsenti, voogedastus tegi suure tõusu

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
CD-plaatide müük väheneb.Foto: Pixabay

Kolme suurima plaadifirma andmetel siirdub muusikatarbimine ka Eestis digitaalsetesse voogedastuskanalitesse ning see sunnib muusikuid avaldama pikkade plaatide asemel pigem singleid.

Füüsiliste salvestiste ehk heliplaatide müük langeb jätkuvalt ja vähenes eelmisel aastal üle-eelmisega võrreldes 40% võrra. Digitaalsete voogedastusteenuste kaudu tarbitud muusika maht kasvas 2018. aastal lausa 43%.

“Muusika on üldiselt esimene sisuvaldkond, mis on digipöördega edukalt hakkama saanud ja alustab uut kasvu. Ma usun, et Eesti muusikas saabub varsti jälle kuldajastu, sest e-teenustega harjunud eestlased oskavad digitaalses maailmas elada ja selles uusi väärtusi luua,” ütleb muusikatootjate katusorganisatsiooni IFPI Soome asedirektor Tommi Kyyrä.

“Digitaalsete muusikateenuste areng paistab Eestis praegu heal järjel olevat. Muusika digimüük kasvas võrreldes möödunud aastaga 43,5% ja selle koguväärtus ületas 2 miljonit eurot. Suund on õige ja me usume, et sarnaselt teiste Põhjamaadega viivad voogedastusteenused ka Eestis kogu fonogrammivaldkonna tõusuteele.”

Kuna lisaks füüsilistele helisalvestistele langes jätkuvalt ka digifonogrammide ost ja allalaadimine ligi neljandiku võrra (22,5%), siis tugines digimuusika kasv puhtalt voogedastusteenustele. Viimaste tulu kasvas 2018. aastal rohkem kui poole võrra (51%).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.