MyHitsi auhinnamängu osalejate andmed olid kõigile huvilistele kättesaadavad

Kuvatõmmis MyHitsi auhinnamängu veebilehest, kus on nüüdseks hääletus peatatatud.Foto: Kuvatõmmis

Geeniuse toimetuseni jõudis eile info, et raadiojaama MyHits auhinnamängu osalejate andmed on kõigile huvilistele kättesaadavad.

Andmelekke tuvastamise järgselt pöördus Geenius kohe MyHits raadiojaama esindaja poole, kes teatas neli tundi hiljem, et auhinnamäng on peatatud ning osalejaid ja andmekaitse inspektsiooni on andmelekke toimumisest informeeritud.

Kuvatõmmis Google Docsi dokumendist, kus hoiti MyHitsi auhinnamängu osalejate andmeid.Foto: Kuvatõmmis

Turvaugu paljastas Angelo Maiuri, kelle sõnul oli dokument, kus oli kõigi osalejate nimed, telefoninumbrid ning meiliaadressid avalikult ligipääsetav nädalaid.

Mängus osalejate andmeid hoiti Google Docsi dokumendis, kus lisaks andmete nägemisele sai iga dokumendi avanu muuta hääletuse tulemusi ilma, et temalt küsitaks parooli. Kõnealune dokument oli auhinnamängu veebilehe lähtekoodist avalikult leitav.

Geeniusele antud kommentaaris ütles Postimees Grupi meediadivisjoni direktor Nele Laev, et nad on toimunud rikkumisest teadlikud ning rikkumine on nüüdseks peatatud.

Lisaks andmetele sai dokumendis iga huviline muuta hääletuse tulemusi ilma, et selleks oleks parooli küsitud.Foto: Kuvatõmmis

“Andmesubjekte, Andmekaitse inspektsiooni ning avalikkust on rikkumise toimumisest teavitatud. Kampaania on peatatud ning hääletamine avatakse uuesti, kui hääletussüsteem on üle kontrollitud. Läbipaistvuse ja võrdsete võimaluste huvides nullitakse kõik antud hääled,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.