Uudis

MyNoise muudab tüütu kontorisumina džungliks või kasvõi kosmoselaeva juhtimissillaks

ayaefwa4fm.jpg

Mulle meeldib töötada mõningate taustahelidega. Vahel on selleks mõni Spotify playlist, vahel raadio. Kuid olen avastanud, et loodusheli või muu monotoonne taustamüra võib vahetevahel keskendumisele veelgi kaasa aidata. Selleks võib käivitada mõne Youtube playlisti müraga või, noh, avada lihtsalt akna. Kuid kus on nutitelefon, on ka äpp. Seega asusin endale otsima mürageneraatori äppi, mis tekitaks ühtlast taustamüra. Mitmed pakkusid nelja-viite valikut kellatiksumisest džunglini, kuid nagu juba öeldud, saan ma selliseid helisid ka YouTube'ist esitada.

Lõpuks jõudsin ma MyNoise nimelise rakenduseni. MyNoise ei ole lihtsalt kogum pidevalt kordavaid helifaile, vaid ta võimaldab iga heli enda soovidele vastavalt ka kohandada. Rakendusest võib leida üle saja erineva helimaastiku, mis ulatuvad valgest, roosast, hallist ja pruunist mürast mereranna, farmi või öise metsani.

Rakenduse helikogust saad seadistada taustale mängima ka näiteks Star Treki ulmesarjast tuntud tähelaeva Enterprise juhtimissillakoos Warp mootorite mühina ning konsooli piiksatustegavõi serverifarmi ventilaatorite monotoonse vuhina.

Iga ühte neist helidest on võimalik kohandada ja erinevate elementide tugevust muuta. Nii võid näiteks suurendada lume krudinat kelgukoerte poolt veetud kelgul või kaotada ära riide sahina paraplaanihelidelt.

Alati võib vaielda, kas enda ellu lisamüra toomine on vajalik, aga kui on valida, kas vihmametsa linnuvidin või akna taga möllav liiklus, siis mina valiksin igal juhul esimese.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.