Uudis

Nädalavahetuse hitt: veebisait genereerib vanast perefotost lühivideo

Selle teenuse abil saab vanad fotod taas ellu äratada.MyHeritage

Iisraeli firma MyHeritage teatas eelmise nädala lõpus, et on valmis saanud tehnoloogiaga, mis laseb vanad fotod ellu äratada. Tulemused on muljetavaldavad (ja natuke judinaid tekitavad), kuid firma minevik tõstatab mitu küsimust.

MyHeritage’i uus funktsioon on teoorias lihtne. Veebisaidile saab igaüks mõne vana foto laadida, misjärel genereerib sait läbi deepfake tehnoloogia sellest lühivideo. MyHeritage turundab seda kui tööriista, millega saab oma ammu lahkunud sugulasi taas liikumas näha.

Tööriist sai nädalavahetusel kiirelt populaarseks ja inimesed kiirustasid oma esivanemaid taas “ellu äratama”. Siin on näiteks kellegi vanavanavanaema:

Funktsiooni abil saab ka ammu ilmast lahkunud kuulsuseid liikumas näha. Keegi proovis näiteks saksa heliloojat Johannes Brahmsi animeerida ja tulemus paistab üsna tõetruu:

Iseenesest saad sinagi nende veebisaidil fotosid üles laadida ja lahkunud sugulasi taas liikumas näha, kuid kas seda tegema peaks, on iseasi.

Esiteks tõstatub muidugi privaatsuse küsimus. Õnneks saab fotosid üles laadida kontot registreerimata ja MyHeritage lubab omalt poolt, et need fotod hiljem automaatselt kustutatakse.

MyHeritage’i tabas paar aastat tagasi massiivne andmeleke, kui leiti, et 92 miljoni konto andmed on tumeveebis müügiks. Samuti on muret väljendanud Norra tarbijate liit, kelle sõnul on MyHeritage’i privaatsustingimused segased ja tarbijat eksitavad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.