Uudis

Nagu filmis: vaata, kuidas reageerib Iraani poliitvangla vangivalvur küberrünnakule

Iraani vangla turvakaamerate pilt asendati tekstiga, mis viitas sellele, et vangla sattus küberrünnaku alla.Foto: Kuvatõmmis/Twitter

End häkkeriteks kutsuv grupeering avaldas Twitteris video sellest, kuidas reageerib küberrünnakule Iraani poliitvangla vangivalvur. Video on salvestatud vanglas oleva valvekaamera abil, mis jälgis valvuri tegemisi. 

Suurtel monitoridel olnud valvekaamerate pildid asendati kordamööda tekstiga “küberrünnak” ning “üldine protest kuni poliitvangide vabastamiseni”. Häkkerid jagasid ühismeedias videoid ka sellest, kuidas on vanglas poliitvange väärkoheldud. 

Häkkerite grupeering ei ole enda tausta avanud ehk rünnaku toimepanijate isikud ei ole seetõttu avalikult teada. Videod on salvestatud Tehrani linnas asuvas Evini vanglas. 

Häkkerite sõnul on neil sadade gigabaitide jagu videomaterjali, mis on salvestatud sel ja eelmisel aastal. Rünnak viidi väidetavalt toime mitmeid kuid tagasi. Materjali avaldamise järgselt teatas Iraani vanglate organisatsiooni juht Mohammed Mehdi Haj-Mohammadi Twitteri vahendusel, et ta võtab toimunu üle vastutuse. 

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.