Virtuaal- ja liitreaalsuse konverentsil Vision Summit 2016 ettekannet pidanud NASA teadlane Jeff Norris andis ülevaate sellest, kuidas need tärkavad tehnoloogiad juba täna kosmose uurimisega tegelevate teadlaste igapäeva muudavad.
Norris näitas laval videot, kus olid esindatud nii Oculuse, HTC, Sony kui ka Micosofti seadmed. Virtuaal- ja liitreaalsuse tehnoloogiad lubavad tema sõnul NASA-l ennetada mitmeid probleeme kosmosetehnika komponente disainides, anda Maal olevatele uurijatele paremat ülevaadet teiste planeetide keskkonnast ja võimaldavad rahvusvahelise kosmosejaama astronautidel lihtsamini ekspertidega konsulteerida.
https://youtube.com/watch?v=ty0_8f3xkg4
Ettekande teises pooles heitis Norris valgust sellele, kuidas aasta eest Microsofti ja NASA vahel alanud koostööprojekt Sidekick edeneb. Microsofti HoloLens võimaldab inseneridel arenduses olevaid komponente nii tihti kui vajalik täissuuruses uurida. Lisaks kulude säästmisele aitab see ka arendust kiirendada. Näiteks on võimalik enne seadme ehitamist kontrollida, kas kõik komponendid mahuvad kenasti kokku ja kas ehitus- ja parandustöödeks on ruumi.
Tulevikus näeb Norris virtuaal- ja liitreaalsust lahutamatu osana NASA töös. Ta usub, et sellel ajal kui esimesed astronaudid maanduvad Marsil, on neil kaasas terve trobikond virtuaalseid kaaslasi ehk „telenaute“. Nemad saavad Maalt punast planeeti iga nurga alt uurida ja edastada planeedil olevatele kolleegidele vajalikku informatsiooni.
Foto: kaader MS Hololens videost