Uudis

Nasdaq loob Tallinna börsile e-residentsuse ja blockchainiga aktsionäridele e-hääletuse

470859206.jpg

Nasdaq käivitab selle aasta jooksul pilootprogrammi, millega saavad e-residendid üle interneti osaleda Tallinna börsil noteeritud firmade osanike koosolekul. E-residendid saavad koosolekutel hääletada Nasdaqi loodud teenuse kaudu, mis töötab blockchaini tehnoloogial.

“Eesti kindel infoühiskond ja eesrindlik mõtlemine koos väiksusest tuleva paindlikkusega loob unikaalse võimaluse, et e-hääletamise pilootprogramm Eestis läbi viia,” rääkis Nasdaqi president Hans-Ole Jochumsen.

Bitcoinist tuntud blockchain

“Jälgime põnevusega, kuidas projekt lähikuudel areneb, ja ootame koostööd Eesti valitsusega, et luua edaspidisele äriettevõtete juhtimisele maadmuutev näide,” lisas ta.

Tallinna börsi omaniku Nasdaqi jaoks on see juba teine projekt, mis põhineb blockchaini tehnoloogial. Blockchain, mida on eesti keeles nimetatud ka blokiahelaks, on krüptograafiliselt tagatud võltsimiskindel avalik kanderaamat. Kõige tuntum blockchaini rakendus seni on krüptovaluuta Bitcoin.

E-residendid või Eesti kodanikud, kes on Tallinna börsil noteeritud firmade osanikud, saavad pilootprogrammis ettevõtete juhtimises osaleda mugavamalt ja turvalisemalt kui kunagi varem.

Nasdaqi hinnangul annab e-residentsuse platvorm palju paremad võimalused osanikke üle interneti tuvastada. Blockchain võimaldab jällegi osanike koosolekul hääli kiirelt ja turvaliselt salvestada.

“Kui me e-residentsuse projekti aasta tagasi alustasime, teadsime, et suudame muuta inimeste mõtlemist riikidest ja kodakondsusest. Nüüd tehes Nasdaqiga koostööd e-hääletamisel muudame ettevõtete juhtimist,” rääkis e-residentsuse programmi juhtKaspar Korjus.

Foto: Spencer Platt (AFP/Scanpix)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.