Uudis

NATO tunnustas Eesti firmat, mis tegi keeruliste küberõppuste jälgimise lihtsaks

Tarkvara demonstreeriti eelmisel nädalal Tallinnas korraldatud rahvusvahelisel küberõppusel Locked Shields. Foto: Hans Lõugas

NATO kommunikatsiooni- ja teabeagentuur NCI kuulutas üleeile kõrgetasemelise innovatsioonikonkursi üheks võitjaks Eesti ettevõtte CybExer Technologiesi, mille küberõppuste visualiseerimislahendus tunnistati murrangulise tähtsusega maailma tipptehnoloogiaks.

NCI pidas kõrge tunnustuse vääriliseks CybExer Technologiesi loodud lahendust ISA (Integrated Scoring and Awareness for Cyber Ranges), mis suudab küberõppuseid esmakordselt visualiseerida, dokumenteerida, jälgida ja hinnata seninägematul moel.

Ettevõtte küberohtude valdkonna juht Klaid Mägi ütles, et võib liialdamata öelda, et Eestis leiutatud lahendus on maailmas ainulaadne.

“Meie lahendus lähtub kolmest põhimõttest – viivitamatu, detailne ja arusaadav. See tähendab, et me suudame ka kõige suurematel ja keerulisematel küberõppustel muuta kõik sündmused – meeskondade strateegiad, kaitse- ja ründetaktikad, õnnestumised ja läbikukkumised – reaalajas välkkiirelt nähtavaks, jälgitavaks ning hinnatavaks väga mugavalt ja lihtsalt,” rääkis Mägi.

Mägi sõnul saab selle lahendusega läbi viia õppusi sõltumata osalejate arvust ja nende asukohast maailma erinevates nurkades, samuti saab siduda ühte keskkonda erinevaid samal ajal toimuvad globaalsed õppused.

Muudab keerulise asja arusaadavaks tippjuhtidele

“Ja mis eriti oluline – ISA lahendus muudab pealtnäha keerulise küberõppuse arusaadavaks ettevõtete tippjuhtidele, kelle tarkusest ja kiiretest otsustest sõltub järjest rohkem see, kuidas suudetakse vastu seista üha ägedamatele küberrünnakutele,” selgitas Mägi.

NATO ühe olulisema agentuuri kolmandat aastat korraldatud konkursi eesmärk on esile tõsta uusi tehnoloogiaid, mis toetavad alliansi kübervõimekust ja on suunanäitajaks kaitsetööstusele. Konkursil, mille fookus oli tänavu digitaalne innovatsioon, osalesid kõigi 29 NATO liikmesriigi väike- ja keskmised ettevõtted ning akadeemilised institutsioonid.

Eesti küberturbeettevõte saavutas kõrgeima tunnustuse andmete visualiseerimise kategoorias. Mai lõpus esitleb CybExer lahendust kõrgetasemelisel NATO koostöökonverentsil NITEC 18.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.