Uudis

Need kontserdil kantavad kõrvaklapid lubavad, et heli on alati hea

Kas on võimalik teha nii, et heli oleks kontserdil alati hea? Foto: Pixabay

Peex Live on ettevõte, mis tahab, et sa kannaksid kontserditel kõrvaklappe, kust sa kuuleksid sama heli, mis lavalt tuleb.

Ilmselt on paljud pidanud peale mõnda kontserti kiruma, et küll oli halb heli. Peex Live püüab seda lahendada, miksides lavalt tulevat heli ise ja saates sulle kõrvaklappidesse. Kogu kupatus koosneb mitmest komponendist. Esiteks lavalt tulev RAW (toores) heli miksitakse eraldi helimeeste poolt.

Seejärel saadetakse heli digitaalse juhtmevaba signaali abil sinu käes olevasse Peex Live seadmesse, mille küljes on kõrvaklapid. Lisaks on Peex Live vidinal ka mikrofon. Seda selleks, et kuulata lavalt tulevat heli ja kõik täpselt ära sünkroniseerida.

Põhjus on lihtne – juhtmevaba raadiosignaaliga edastatav heli jõuab sinu klappidesse enne, kui pärisheli lavalt. Peex Live vidin kuuleb, millal heli täpselt sinuni jõuab ja laseb siis klappidest tuleva heli vabaks, nii et klapiheli ja lavalt tulev heli jõuavad sinuni täpselt samal hetkel.

Kolmas komponent kogu kupatuse juures on mobiiliäpp, kust saad ise veel lisaks heli timmida. Näiteks keerata bassi juurde, kuulata ainult kitarriheli või võimendada vokaali.

Mitte ainult halbade helimeeste pärast

Tegelikult pole Peex Live mitte ainult sellepärast, et helimehed oleksid halvad. Kuid paljud suured areenid kajavad ja kõlavad nii palju, et väga oluline on, kus sa istud.

Veidi vales kohas istumine võib juba tagada selle, et suur osa lavalt tulevast helist läheb sinust mööda ja sa kuuledki erinevaid veidraid peegeldusi ja kajasid.

Peex Live aga aitab toetada lavalt tulevat heli sinu küljes olevate kõrvaklappidega. See ei ole mõeldud selleks, et sa paned pähe klapid, mis kogu välise heli isoleerivad, pigem peaksid leidma klapid, mis kombineerivad päriselt kuuldavat heli klappidest tulevaga.

Kui hästi see kõik päriselus töötab, seda ei oska me veel kommenteerida.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.