Uudis

Need on Geeniuse selle aasta 10 kõige populaarsemat lugu

geenius_logo_suur-3.png

Geeniuse esimene täispikk tööaasta on lõppemas, seega on sobilik vaadata, millised lood on sel aastal sulle, lugejale, enim huvi pakkunud.

Need on Geeniuse 2016. aasta kümme kõige enam loetud lugu.

10. Tallinnas hakkavad järgmisel aastal ringi liikuma isesõitvad bussid

Järgmise aasta juulis hakkab Tallinnas ringi liikuma vähemalt kaks isejuhtivat bussi millesse võib sisse astuda igaüks ning proovida, kuidas on tuleviku sõiduvahendiga mööda linna sõita. Loe täispikka lugu siit.

9. Tesla päikesepaneelidega katusekivid? Eestis on juba ettevõte, mis sarnast katust toodab

Suur osa päikeseenergia huvilistest olid eelmisel nädalal hämmingus, kui Tesla tutvustas klaasist valmistatud katusekive, mille sees on päikesepaneelid. Antud toote sihtgrupp ei suutnud uskuda, et midagi sellist ei ole juba varem ära tehtud. Tuleb välja, et sarnaste päikesepaneelide tootmise ning paigaldusega tegeleb Eesti ettevõte SolarStone. Loe täispikka lugu siit.

8. Selline on Eesti uus autentimislahendus Smart-ID, mis töötab ideaalselt mobiilis

Sertifitseerimiskeskus (SK) näitas täna järgmise põlvkonna teenust Smart-ID, millega saab mugavalt mobiilis isikut tuvastada ja digiallkirju anda. Tuleva aasta alguses avalikult käivituv teenus peaks lahendama mured mobiil-ID ajale jalgu jäämisega ja ebaturvaliste paroolikaartidega. “Aasta aega tagasi laboris katsetatud asi on nüüd nii valmis, et oleme näidanud seda audiitoritele ja [2017.] aasta algusest toome ta turule,” rääkis SK juhatuse liige Kalev Pihl. Loe täispikka lugu siit.

7. Järele proovitud: kuidas kultuslikku Pokémon God Eestis mängida

Üleeile kirjutasime sellest, et maailma on vallutamas uus mobiilimäng Pokémon Go. Mängu suurest edust tulenevalt otsustasime, et proovime selle ka ise järgi. Loe täispikka lugu siit.

6. Piraatteenus lubab Eesti kanaleid internetis vaadata, kanalid pöörduvad politseisse

Internetis levib LeiserTV nimeline teenus, mis lubab välismaal asudes interneti kaudu Eesti telekanaleid vaadata. Eesti telekanalid ütlevad, et see on piraatteenus, mis varastab nende sisu ja teenib selle pealt raha ning lubavad LeiserTV politseisse anda. Loe täispikka lugu siit.

5. 5 parimat nutitelefoni 2016 aprillis, mida Geenius osta soovitab

Eelmisel sügisel koostasime ülevaate parimatest telefonidest, mida hetkel saada on ja nüüd on käes kevad – aeg uueks ülevaateks. Kui valida üks neist viiest telefonist, saab tõenäoliselt igati hea tööriista ja abimehe. Loe täispikka lugu siit.

4. Eestisse jõuab iPhone 7 seekord üllatavalt vara, aga teeb rahakotile kibeda üllatuse

Kolmapäeva õhtul maailmale esitletud iPhone 7 ja 7 Plus jõuavad sel aastal ootamatult vara ka Eestis müügile. Kui varem on septembris esitletud telefon Eestis ametlikult müügile jõudnud oktoobris või hiljemgi, siis nüüd tuleb uus mudel juba sel kuul Eestis poodidesse. Loe täispikka lugu siit.

3. Mida teha, kui viirus on Facebooki konto üle võtnud ning teeb sinu nime alt postitusi?

Facebookis uisapäisa linkidele vajutades võib end peagi leida olukorrast, kus Facebooki lehele hakkavad ilmuma justkui sinu postitused, kuid enda teada sa neid teinud ei ole. Säärases olukorras on hea tõenäosus, et Facebooki-konto on nakatunud viirusega. Loe täispikka lugu siit.

2. Siin on nimekiri kõigist seriaalidest ja filmidest, mida Eesti Netflix pakub

Netflix alles jõudis Eestisse, aga juba on paljud kurtnud, et seal saada olevate filmide ja seriaalide valik on kehva. Teised jälle kurdavad, et ilma Netflixile oma krediitkaardinumbrit andmata ei saa üldse vaadata, milline see valik siis on. Loe täispikka lugu siit.

1. Püramiid kukub kokku? Kiiret teenimisvõimalust lubav pilveteenus Kairos on hädas väljamaksetega

Pea aasta aega on eestlaste seas populaarsust kogunud kiiret teenimisvõimalust lubav Kairose pilvetarkvara. Geeniusega rääkinud kasutajate jutu järgi on aga ettevõtmist tabanud esimesed raskused, mis viitavad skeemi kokkuvarisemisele. Loe täispikka lugu siit.

Fotode autorid on märgitud originaallugude juures.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.