Uudis

Nintendo Switch on Eestis viimasel ajal Xboxist ja kohati isegi PlayStation 4-st populaarsem

Nintendo Switch on nii maailmas kui ka meil edukas konsool, selle müüginumbrid on juba möödas Nintendo eelmisest konsoolist Wii U ja Eestis pistab see rinda ka turuliidriga.

Sel nädalal saime teada, et Switchi on ülemaailmselt müünud juba üheksa kuuga 15 miljonit konsooli, mis on rohkem kui eelkäija Nintendo Wii U suutis viie aastaga.

Euronicsi andmed näitavad, et Switch on viimastel kuudel olnud kas kõige müüdum konsool või jäänud vaid veidi alla Sony PlayStation 4-le. Microsoft Xbox One’iga võrreldes on Switch hetkel eelistatum.

“Switchi edu tuleb ka meile mõningase üllatusena, kuna kuigi me uskusime Switchi kui täiesti uut moodi konsooli edusse, ei osanud siiski sellist populaarsust päriselt oodata,” lausus Euronicsi turunduse projektijuht Meelis Väljamäe.

Tema sõnul tuleb arvestada siiski sellega, et Switch on suhteliselt uus konsool ja on olnud turul lühemat aega kui PlayStation 4 või Xbox One. Seega paljudel mänguhuvilistel, kes soovisid osta Sony või Microsofti konsooli, on see juba olemas.

Samuti tuleb arvestada seda, et kuna Switch on täiesti teistsugune konsool, siis ostavad Switchi ka paljud sellised mänguhuvilised, kellel on PlayStation või Xbox juba olemas.

Edukam kui selle eelkäija

Väljamäe kinnitas ka seda, et Nintendo eelmine konsool Wii U ei olnud nii edukas müügiartikkel kui seda on Switch.

Ta lisas, et arvestades Switchi mõneti üllatuslikku edu, näitavad Switchi vastu suurt huvi järjest enam suuri mängutootjaid, kes soovivad välja anda Switchile oma teistel platvormidel edukaid mänge, kui ka arendada uusi.

“Seoses sellega näeme et Switchi edulugu ei ole niipea vaibumas, pigem vastupidi, koos uute põnevate mängude saabumisega saab Switch ilmselt veelgi edukamaks,” sõnas ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.