Uudis

Nissani intelligentsed toolid aitavad kontorit korras hoida

nissan.jpg

Kui enamus autotootjaid valmistuvad tulevikuks isesõitvaid autosid luues, on Nissan leidnud aega uuendada ka kontoritoole. Autofirma insenerid on kontoriruumides valitsevast korralagedusest inspireerituna pannud Okamura kontoritoolid mööda kontorit omal käel ringi sõitma.

Süsteem on iseenesest väga lihtne. Ruumi laes on kaamerad, mis teevad kindlaks selles asuvate toolide asukohad. Nende andmete põhjal saadetakse toolidele üle Wi-Fi signaal ja toolid hakkavadki liikuma. Kuigi teoorias saaks nende motoriseeritud toolidega ühelt koosolekult teisele sõita, kasutatakse Nissanis neid veidi tagasihoidlikumalt – ruumide korrashoidmiseks.

Kui koosolek läbi või tööpäev lõppenud, peab viimane ruumist lahkuv inimene vaid käsi plaksutama. Selle peale liiguvad kõik kontoris laiali olevad toolid taas kenasti oma kohale. Nii on ruumi lihtsam koristada ja ka hommikul tagasi tulles on kontor kenam.

Nissani ei plaani oma intelligentseid toole müüma hakata ja reklaamib nende abil hoopis oma tarka parkimisabi süsteemi. Hoolimata sellest on idee ju hea ja arvestades seda, kui palju vaeva näevad mitmed IT firmad, et oma töötajatele parim kontori keskkond luua, ei tasu üllatuda kui ükspäev kontoris käsi plaksutades kõik toolid omal käel sõitma hakkavad.

Foto: kaader Nissani videost

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.