Digi

Notarite vastus Sten Tamkivile: kõik on võimalik

Kõik vähendavad tehinguid!

Notarite Koja esimees Merle Saar-Johanson.Foto: Erakogu

Notarite Koja esimees Merle Saar-Johanson saatis vastulause ettevõtja ja investori Sten Tamkivi intervjuule, kus toob välja, et tegelikult saab tänu kauglahendustele sõlmida tehinguid ka praegu notarisse tulemata.

Ettevõtja ja investor Sten Tamkivi rääkis intervjuus DigiPROle, et kuna äriseadustiku muudatus, mis lubab Eesti ettevõtete osalustega tehinguid teha kohale tulemata ja notarita jõustub alles augustis, siis sisuliselt ei toimu Eestis startup maastikul praegu ühtegi tehingut.

“On õnnelik juhus, et just vahetult enne kriisi jõudis notariaat käivitada mitmeid teenuseid, mis võimaldavad äritegevust jätkata ka antud eriolukorra tingimustes. Räägime siis loomulikult E-notar 3 iseteenindusportaalis ja selle raames käivitunud kaugtõestusest, mis võimaldab inimestel sooritada notariaalseid toiminguid oma koduseinte vahelt,” selgitas Saar-Johanson.

Tema sõnul on notariaat panustanud viimastel aastatel palju aega ja raha, et muuta Eesti ärikeskkond veelgi paindlikumaks ja ettevõtjasõbralikumaks. “Kõigest paar kuud töös olnud kaugtõestus, mis muuseas põhineb siinse iduettevõtte Veriff isikutuvastustehnoloogial, on kriisiolukorras ennast tõestanud ning selle kasutus on kiirelt kasvamas. Seda, kuidas reageerivad investorid globaalsele majandusseisakule, ei saa Eesti notariaat mõjutada. Küll aga võin kinnitada, et oleme omaltpoolt teinud kõik, et äri saaks jätkuda,” kirjutas Saar-Johanson DigiPROle.

Samas möönis ta, et globaalne kriis seab surve alla kõik sektorid, sealhulgas ka idusektori, kus nii investorid kui ka kliendid on muutunud väga ettevaatlikuks.

Loe ka: Sten Tamkivi: “Sisuliselt ei toimu uusi idufirma-investeeringuid”

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.