Uudis

Note 9 sisaldab kuni terabaidi sisemälu

Samsung tõi täna New Yorkis toimunud ja üle maailma üle kantud esitlusel välja oma uue telefoni Note 9, millel on 6,4-tolline ekraan ja sisemälu saab laiendada kuni terabaidini. Eestis alustab Samsung telefoni eelmüüki siiski ainult 128 gigabaidise mudelil hinnaga 999 eurot.

Väga sarnane eelmisele mudelile

Samsungi Note-seeria telefonide juures on olnud kaks meeldejäävat osa: esiteks üle-eelmise põlvkonna Note 7 akude iseeneslik süttimine, teiseks telefonikorpusse peidetud väike puutepulk.

Süttimisprobleem on ammu kustutatud, kuid uusi eristuvaid iseloomujooni, ei häid ega halbu, ei olnud näha ka värskelt Note 9-l.

Neljas värvis Note 9 on kasvanud välimuselt natuke suuremaks: ekraan on mulluse 6,3-tolli asemel 6,4 tolli suur.

Sõrmejäljelugeja ei tulnudki ekraani sisse

Ringles hulk ülioptimistlikke kõlakaid, et Note 9 puhul võib telefoni avamiseks kasutatav sõrmejäljelugeja olla integreeritud ekraani sisse. Tehnoloogia selleks on arendusfirmades juba olemas, aga ühtki laiatarbeseadet sellist veel pole. Tõelisuseks see siiski ei saanud.

Natuke muutunud on sõrmejäljelugeja asukoht siiski. Täpselt nagu S9 telefonil, on varem telefoni kaamera kõrval asunud sensor nihkunud sealt kaamera alla. See peaks vähendama riski, et eksikombel paneb inimene näpu sensori asemel kaamera peale.

Aku: kestab terve päeva

Võimsam aku oli üks trumpe, millega Samsung Note 9-t enne esitlust reklaamis.

Teema oli särisev, sest meenutame, et kurikuulsal Note 7-l oli korralik 3500 mAh mahutavusega aku, mis aga süttis. Järgmiseks aastaks Note 8-ga oli akude kvaliteedikontrolli korda tehtud, aga telefonil oli väiksem 3300 mAh aku. Põhiline hinnang sellele oli, et terveks päevaks muretuks kasutamiseks sellest ei piisa.

Nüüd on Samsungi lubadus just selline: “terve päev kestev aku”. Selle mahutavus on 4000 mAh.

Terabait mälu

Mälu on Samsungi leib ja seepärast pole ime, et Note 9 sisemälu algab kõige väiksema mudeli puhul 128 gigabaidist. Maksimaalselt on saadaval lausa pooleterabaidine sisemälu. Aga mälukaardiga lisamisega saab kokku Note 9, mille sisemälu on ei rohkem ega vähem kui 1 TB.

Kaamera: Bluetoothiga pulk muutus puldiks

Note 9 kaamera on “intelligentne”, peamised sisulised uudised on muutuva diafragmaga kaameralääts. Telefon teavitab ka sellest kui pildistades on midagi pahasti: lääts udune, kellegil silmad kinni või pilt udune.

Pildistamiseks saab nüüd kasutada ka puutepliiatsit S Pen: vajutad pliiatsil olevat nuppu ja telefon teeb pilti. Samsungi sõnul on see eriti kasulik näiteks selfiede tegemiseks.

Tegelikult saab Bluetooth LE ühendusega pliiatsit kasutada erinevates äppides nagu Snapchat, YouTube, Powerpoint ja teistes. Peatselt saab iga äpp omale läbi SDK anda S Peni toe. Seejuures pliiatsit eraldi laadima ei pea, piisab lihtsalt kui see pista telefoni tagasi.

Neljakohaline hind

Note 9 tulebki müügile kahes hinnatasemes vastavalt mälumahule 128 GB või 512 GB. Esimene mudel, millel on 6 GB muutmälu, maksab 999 eurot. Suurema mäluga mudel, millel on 8 GB muutmälu, maksab 1250 eurot. Telefon tuleb eelmüüki täna ja müügile 24. augustil.

Eestis on saadaval ainult sinine ja must värvitoon, esialgu ainult 128 GB mälumahuga, millel on kaks SIM-kaardi pesa.

Uus käekell: Galaxy Watch

Lisaks telefonile näitas Samsung ka uut nutikella Samsung Galaxy Watch, mis töötab ka ilma telefonita ehk ühendub ise mobiilivõrku. Eestis toetab seda vaid Telia. Kell tuvastab kandja treeninguid, sisaldab juhtmevaba laadimist.

Kell on veekindel ja LTE versiooni maksimaalne aku kestus on ligi 7 päeva.

Kell töötab muuseas ka teiste Android telefonidega ja isegi iPhone’idega, kuigi kõigi teavituste kohene edastamine ei pruugi nende seadmetega toimida.

Kell jõuab Eestis müügile septembri keskel.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.