Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Nothing avalikustas uued kõrvaklapid ja Nothing OS 3.0 värskenduse
Nothing avaldas teisipäeva pärastlõunal uued avatud arhitektuuriga kõrvaklapid. Samas teadaandes näitas Londonis asuv tehnoloogiafirma ka Nothing OS 3.0 uuendusi.
Avatud kõrvaklapid
Nothing Ear (open) on avatud kõrvaklapid, mis tähendab, et need lasevad sisse väljast kostuvaid helisid. Nothing loodab, et selline funktsioon sobib hästi näiteks sportlastele ning tööinimestele. Samas ei sobi kõrvaklapid ilmselt neile, kes soovivad välist müra isoleerida, kuna aktiivne mürasummutus puudub.
Nothingu kõrvanööbid ei ole otseselt kõrvasisesed, vaid istuvad täpselt kõrvaaugu kohal. Kõrvaklappe aitab paigas hoida kummist stabilisaator. Väidetavalt suudavad kõrvaklapid ära hoida helilekke, seega ei tohiks kõrval olijad tootja väitel nööpidest tulevat heli kuulda.
Ear (open) nööbid kaaluvad kaheksa grammi. Aku tööaaeg on väidetavalt kaheksa tundi, toosis laadimine lisab veel 30 tundi. Toos on piklik, kuid õhuke, ning Nothingule omaselt läbipaistva disainiga. Juhtmevaba laadimine puudub, kuid väidetavalt annab 10-minutiline juhtmega laadimine juurde kaks tundi muusika kuulamist.
Nothing paneb kõrvaklappidega kaasa 8-ribalise ekvalaiseri, SBC- ja AAC-helikoodekid, mänguritele lühikese viivitusega režiimi ja Nothingu enda telefoni kasutajatele ChatGPT funktsionaalsuse.
Ear (openi) nööbipaar on juba saadaval ettetellimiseks ning kohale hakkavad need jõudma oktoobris. Hind on Euroopas 149 eurot.
Nothing OS 3.0
Nothing näitas ka oma telefonidele mõeldud Nothing OS-i uuendusi. Need hõlmavad muudatusi nii avaekraanil, teadete paneelil, lukuekraanil, rakenduste menüüs kui ka mujal. Samuti tunnistab Nothing, et on vähendanud oma kuulsa punktiirfondi kasutust, selle asemel on integreeritud seda jällegi rohkematesse animatsioonidesse.
Nothing näitas omaenda galerii äppi, mis peaks väidetavalt tegema kaameraäpist galeriisse jõudmise sekundi jagu kiiremaks ning fotode töötlemise 25% kiiremaks. Nothing lubab ka AI-funktsioone, mis kategoriseeriksid pilte, aitaksid neid otsida ja isoleeriksid piltidest esmatähtsa.
Avaekraanile jõuavad jagatud vidinad, näiteks saab omavahel jagada sammulugeja vidinat, et võistelda kehalises aktiivsuses. Vidinad hakkavad võimaldama ka omavahelist reaktsioonide saatmist. Tutvustati ka nii-öelda stardiloenduse vidinat, mis aitab lugeda päevi valitud tähtsa sündmuseni.
Väikseid muudatusi on ka mujal. Näiteks vähendatakse teadete paneelis kiirseadete ikooni suurust, tekitades nii ekraanile ruumi rohkema informatsiooni kuvamiseks. Lukuekraan saab suurema kohandatavuse, sealhulgas valiku numbriplaate. Rakenduste paneelis saab edaspidi äppe iPhone’iga sarnaselt kategoriseerida ning kiireks ligipääsuks rakendusi ülaserva kinnitada.
Nothing OS 3.0 jõuab firma telefonideni detsembris, kuid avatud prooviprogrammiga saab tutvuda juba oktoobris.