Uudis

Nutikad liiklusmärgid lubavad varsti Tallinna ja Pärnu vahel sõita ka talvel 110 km/h. Kuidas need töötavad?

Järgmisel aastal paneb maanteeamet Tallinn-Pärnu-Ikla maanteele püsti Eesti esimesed nutikad liiklusmärgid, mis ilusa ilmaga lubavad isegi talvel 110 km/h sõita, kehvades oludes aga alandavad lubatud sõidukiirust. Mis asjad need on ja kuidas need töötavad?

Kokku pannakse Tallinn-Pärnu-Ikla maanteele 18 kiirusmärki, 12 kiirus-hoiatusmärgi kombinatsiooni ja kaheksa suurt infotablood, mis vastavalt liiklus- ja ilmastikuoludele näiteks sõidukiirust alla tõmbavad või hoopis suurendavad.

Tallinna ja Ääsmäe vahelisele lõigule tulevad kiirust reguleerivad märgid ning maanteeameti liikluskorralduse osakonna projektijuhi Siim Vaikmaa sõnul tähendab see, et hea ilmaga saab sellel neljarealisel lõigul ka talvel 110 km/h sõita. Samuti lähevad sellised märgid Pärnusse Papiniidu sillale, kus kiirus tõuseb senise 50 km/h pealt 70 km/h peale.

Kui aga ilm on halb, siis tõmbavad märgid piirkiirust hoopis alla, näiteks suure vihma või libedusega, Pärnus sillal ka kõva tuulega.

“Samuti kui näiteks Tallinnas on hommikul tipptund, siis pole mõistlik 110 km/h sinna ummikusse kihutada, vaid kiirus alla tõmmata ja sellega ummiku tekkimine edasi lükata või ummik üldse hajutada,” rääkis Vaikmaa.

Loe edasi Geeniuse autoportaalist

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.