Uudis

Nüüd ka mobiilisõbralik: Microsofti kaart näitab reaalajas koroonaviiruse levikut

Microsoft Bingi koroonaviiruse kaart.

Koroonaviiruse kaardid on viimasel ajal väga populaarseks saanud, kuna see on hea viis, kuidas segast maailmaolukorda selgelt visualiseerida.

Nüüd on enda kaardi valmis saanud ka Microsoft ja sellel on üks suur pluss: kaart on mobiilisõbralik. Teised kaardid (nagu näiteks populaarne Johns Hopkinsi ülikooli kaart) sobivad küll arvutil vaatamiseks, kuid telefonil läks nende uurimine keeruliseks. Microsofti kaarti näeb sellelt lingilt.

Kaardilt näeb ära, kui palju on riikides kinnitatud koroonaviirusesse haigestunuid, paranenuid ja hukkunuid inimesi. Kaardi andmed pärinevad WHO, CDC ja ECDC (haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa ning USA keskused) ametlikest numbritest.

Microsofti kaart on ka usaldusväärne ja seega ei pea kartma, et küberkurjategijad kaartide abil su andmeid prooviks varastada. Jah, see on praegu väga levinud pättus.

Millalgi tulevikus peaks valmima ka Google’i koroonaviiruse projekt, milleks on hiiglaslik andmekogu, kust saavad (kahjuks esialgu vaid USA) kodanikud informatsiooni haigestunute ja testimise kohta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.