Uudis

Nüüd saab igaüks vaadata Tallinna linnamudelit 3D-s

Tallinna kolmemõõtmeline linnamudel.

Tallinna linnaplaneerimise ameti geoinformaatika ja kartograafia osakonnal valmis esimene versioon kolmemõõtmelisest linnamudelist.

Linnamudel on andmete osas jooksvalt uuenev ning sisu osas täienev digitaalne mudel Tallinnast.

“Mudeli eesmärk on anda nii erialainimestele, tudengitele kui kõigile linnakodanikele digitaalses keskkonnas parem ruumiline tunnetus olemasolevast ja edaspidi kindlasti ka tulevasest linnakeskkonnast,” selgitas abilinnapea Andrei Novikov.

Mudeli loomisel liigutakse üldisemast detailsema suunas.  Linnamudeli esimene avalikustatud versioon põhineb Tallinna aluskaardi (mõõtkava 1:2000) andmetel. Kõrgusandmete alusel on visualiseeritud hooned ja rajatised. Maapinna kõrgusandmete aluseks Tallinna ulatuses on Maa-ameti 2018. aasta kevadise lennu laserandmestik.

Linnamudeliga saab tutvuda siin ja see on kasutatav nii arvutis kui nutiseadmes. Veebirakendus võimaldab mudelis navigeerida, otsida aadresse, kuvada varje, mõõta kõrgusi ning kihte sisse ja välja lülitada.

Google Mapsil on satelliidivaates olemas samuti võimalus kaarti 3D-s vaadata, kui Tallinna kohta on see väga tagasihoidlik. Paremini on Google Mapsis 3D-s olemas suurlinnad.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.