Uudis

Nüüd saad Bolti elektritõukerattaid rentida ka Vilniuses

Leedu politsei liiklustalituse osakonna spetsialist Marija Kazanovič katsetamas Bolti elektrilisi tõukerattaid.Foto: Bolt

Tänasest saab Vilniuses laenutada Bolti elektrilisi tõukerattaid. Ettevõte toob sel nädalal Leedu pealinna tänavatele mitusada tõukeratast ning plaanib rattaparki peatselt suurendada.

Bolt Leedu tegevjuht Andrius Pacevičius viitab uuringutulemustele, mille kohaselt peavad Vilniuse elanikud liiklusummikuid üheks linna suurimaks mureks.

“Meie eesmärk on muuta linnades liikumine mugavamaks, kiiremaks ja keskkonnasõbralikumaks. Tõukerataste laenutamisel väheneb autode hulk tänavatel ning kulu transpordile muutub tarbija jaoks madalamaks. Soovin veel panna inimeste südamele, et tõukeratastega liiklemisel tuleb olla sama vastutustundlik kui jalgsi, jalgratta või autoga liigeldes – enda ja kaasliiklejate turvalisus olgu prioriteetsem kui kiirus,” rääkis ta.

Leedu keskkonnaministri Kęstutis Mažeika sõnul on 25 protsenti Vilniuses tehtud sõitudest lühemad kui kolm kilomeetrit. “Elektrilised tõukerattad on väga heaks alternatiiviks sõiduautodele, et linnade õhukvaliteet paraneks ning nii panustame ka kliimamuutuste leevendamisse,” ütles ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.