Uudis

Nvidia uurib teateid RTX 4090 videokaardi voolukaablite sulamise kohta

Nvidia uued videokaardi kaablid võivad üles sulada.Foto: Shutterstock

Kaks inimest postitasid Redditisse pildid sellest, kuidas nende RTX 4090 videokaartide voolujuhtmed ja pesad on ära sulanud. Ühel kasutajal oli Gigabyte’i toodetud kaart ning teisel Asuse oma ja mõlemal oli ära põlenud nii kaabli pistik kui ka kaablipesa.

Ära kärsanud 12VHPWR pistikud on eelmisest generatsioonist palju väiksemad ning arvuti toiteploki kaableid tegev firma CableMod hoiatas hiljuti entusiaste, et 12VHPWR kaableid on suhteliselt lihtne valesti paigaldada ja katki teha.

Sellepärast ei soovita ettevõte pistikut mitte ühtegi moodi painutada ning soovitavad jätta pistiku ja esimese kaabli painutuskoha vahele vähemalt 35 mm. See on reaalsuses aga suhteliselt keeruline, kuna tegu on niivõrd suure kaardiga.

Esimene postitaja oli aga kaardi pannud arvutikasti vertikaalselt, mis tähendab, et tal ei olnud vajadust juhet painutada.

Tehnoloogia juutuuber JayzTwoCents uuris hiljuti Nvidialt, mida ettevõte oma pistiku turvalisuse kohta arvab. Kirjale vastas Nvidia tehnilise turunduse vanemjuht, et ei tasu muretseda probleemide pärast, mida ei eksisteeri. Nüüd aga teatas ettevõte intervjuus portaaliga The Verge, et uurib asja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.