Uudis

Õiguskantsler hakkas uurima, kas Telia tohib mõnda teenust pakkuda ilma andmemahtu arvestamata

Õiguskantsler Ülle Madise. Foto: Jaanus Lensment/Postimees

Õiguskantsleri kantselei on käivitanud menetluse Telia Eesti kampaania osas, milles mõne internetiteenuse puhul ei arvestata kliendi mobiilse andmeside mahupiirangut.

Kampaania, millega Telia võrgus MINU.TV teleteenust vaadates andmemahtu ei arvestatud, tekitas suvel sotsiaalmeedias tulist vastukaja. Võrguneutraalsusest hoolivad internetikasutajad kahtlustasid toona, et kampaania ei ole kooskõlas Euroopa Liidus kehtivate võrguneutraalsuse määrustega. Hiljuti teatas Telia, et on käivitanud teise sarnase kampaania Spotify muusikateenusega.

Põhiküsimus Telia kampaania osas oli see, kas teenusepakkuja võib nullmääraga hinnastuspoliitikat rakendada ainult valitud teenustele (MINU.TV, Spotify) või peaks seda laiendama automaatselt kõigile sarnastele teenustele.

Kampaania väljatuleku ajal tõi tehnilise järelevalve ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan Geeniusele antud kommentaaris välja, et kampaania on euroopa sideameti määrusega kooskõlas. Hoolimata TJA toonasest vastusest on Geeniusele teadaolevalt amet kampaaniat endiselt menetlemas ning seda tänu ühele agarale eraisikule, kes jätkas ametilt küsimuste esitamist.

Õiguskantsleri büroo kommunikatsioonijuht Janek Luts kinnitas Geeniusele, et antud küsimus on menetluses, kuid täpsematele päringutele ei saa nad menetluse käigus vastata.

Loe veel selle teema kohta: Vandeadvokaat: eelisseisundi andmine peab neutraalse, avatud ja vaba interneti pooldaja panema küsimusi esitama

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.