Uudis

Öised toimepidevustestid mõjutavad Telia teenuste tööd

Telia teenustes võib esineda häireid.Foto: Shutterstock

Telia teostab 21. jaanuari öösel toimepidevuse teste, mille tõttu võib esineda häireid erinevate mobiilsideteenuste töös.

Testid toimuvad 21. jaanuari öösel vahemikus kell 01:00 kuni 06:00 ning sel ajal võib esineda katkestusi ja häireid erinevate Telia teenuste töös nagu mobiilne kõneside (VoLTE) ja andmeside, VoIP, SMS, rändlusteenus. Samuti võivad testidest mõjutatud olla mobiilse koduinterneti, M2M ning NB-IoT teenused.

Ülejäänud Telia teenused (sh kaabliga koduinternet ja TV teenus) toimivad testide ajal tõrgeteta.

Telia tuletab meelde, et mobiilside häirete ajal saab hädaabi korral helistada numbrile 112 teiste operaatorite võrke kasutades. Selleks tuleb helistamise eel eemaldada mobiiltelefonist SIM-kaart või teha mobiiltelefonile taaskäivitus ja PIN-koodi sisestamise asemel helistada hädaabi numbrile.

Juhul kui peale tööde lõppu esineb mobiiltelefoniga tõrkeid mobiilse kõne- või andmeside kasutamisel, tasub telefonis lülitada korraks lennurežiim sisse ja uuesti välja.

Testide eesmärk on tagada klientidele veelgi parema töökindlusega teenused. Töid teostatakse öösel, et kliente võimalikult vähe häirida.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.