Uudis

OnePlus 7 Pro on esimene müüki tulev telefon, mis kasutab uut ülikiiret sisemälu

See on veel OnePlus 6.Foto: Geenius

OnePlusi uued telefonid OnePlus 7 ja 7 Pro kuulutatakse välja alles 14. mail, aga firma eputab juba uue tehnoloogiaga, mida nende telefonist leida võib. Kallimasse OnePlus 7 Prosse jõuab näiteks UFS 3.0 sisemälumoodul, olles esimene telefon, mis sellega ka müügile jõuab.

Tõsi küll, UFS 3.0 oli kirjas ka Samsungi Galaxy Foldi tehniliste näitajate lehel ja tegelikult ongi tegemist Samsungi kiibiga, mida OnePlus kasutab, kuid Samsungi volditava telefoni müük lükati nähtamatusse kaugusesse edasi.

Miks see UFS 3.0 on oluline? OnePlus on alati enda telefone reklaaminud kui väga kiireid telefone ning UFS 3.0 just seda teebki.

Kui praegu kasutavad telefonid enamasti UFS 2.1 standardile vastavaid välkmälukiipe, siis uus standard peaaegu kahekordistab siinikiirusi kuni 2,9 GB/s. See tähendab, et telefoni sees loetakse ja kirjutatakse andmeid oluliselt kiiremini. Lisaks on ka UFS 3.0 märksa voolusäästlikum kui eelmine tehnoloogia, nii et tegu on võiduga mõlemalt poolt.

Kui see on hea uudis, siis natukene koomilisemana mõjub teade, et OnePlusi uutel telefonidel ei ole ametlikku veekindlust. Kui telefonidel on tavaliselt IP68 või sarnane sertifikaat, mis näitab selle veekindlust, siis OnePlus andis teada, et raha kokkuhoiu huvides (see sertifikaat maksab) nad seda endale ei võtnud.

Selle asemel nad uputasid enda telefoni ise ämbrisse ja vaatasid, et see töötas pärast küll.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.