Uudis

OnePlusi mobiil-ID kasutajaid kummitab Eestis tüütu probleem

Mobiil-ID veateade uutel OnePlusi telefonidel.

OnePlusi tipptelefonid OnePlus 7 ja 7T said detsembris uuenduse, mis lubab VoLTE kõrval kasutada ka VoWiFi helistamist. Nende uuenduste tulek tegi aga mitmetel kasutajatel võimatuks Mobiil-ID kasutamise. Lahendus sellele probleemile on mõlema uue tehnoloogia väljalülitamine telefonist.

VoLTE ehk Voice over LTE pakub paremat helikvaliteeti, kus kõned liiguvad koos andmetega samuti 4G-võrgus, mitte ei kasutata vanemat lahendust, kus hoolimata 4G-side olemasolust liikusid häälkõned endiselt üle 2G-võrgu.

VoWiFi ehk Voice over WiFi lubab aga kõnesid teha üle WiFi võrgu, kui näiteks pole ligipääsu 4G-võrgule. Eestis pakuvad mõlemaid teenused oma klientidele valitud telefonidel Telia ja Elisa.

Telia Eesti tehnilise teeninduse juht Tanel Peep selgitas, et läinud aasta lõpus hakkas OnePlus oma 7- ja 7T-seeria telefonidele väljastama uut tarkvaraversiooni, millega avati veidi ennatlikult ka tootjal alles arendusfaasis olevad ning Telia poolt pakutavad VoLTE ja VoWiFi kõned.

“Paraku sisalduvad selles tarkvaraversioonis veel mõningad rakendamata parandusettepanekud, millele on varasemalt juhtinud tähelepanu ka Telia. Neist tõsisem ongi Mobiil-ID mittetöötamine,” rääkis ta.

“Tootja on omalt poolt lubanud nüüd tarkvarale veaparandust, aga hetkel pole veel teada, millal see täpselt aset leiab. Hetkel on Mobiil-ID kasutajatele lahenduseks see, et Mobiil-ID kasutamiseks tuleb telefonis VoLTE ja VoWiFi kõned deaktiveerida,” ütles ta.

Mobiil-ID kasutamiseks tuleb uued tehnoloogiad teadmata ajaks välja lülitada.

See tähendab, et mobiil-ID kasutamiseks tuleb telefonide sätetemenüüst välja lülitada mõlemad tehnoloogiad ning telefonile teha taaskäivitus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.