Uudis

OnePlusi uued hitid on siin – OnePlus 7 Pro ja OnePlus 7

Hiina tootja OnePlus on turule paisanud oma uue mudeli, mudelinimega 7. Seekord on aga malli võetud teistelt suurtelt tootjatelt ning lisaks tavamudelile saavad kasutajad nüüd valida kahe versiooni vahel.

Harjumuspäraseks on kujunenud, et populaarsed telefonimudelid lekkivad kahjuks üpris põhjalikult juba enne ametlikku välja toomist ning selles osas ei ole ka OnePlus 7 erand. Kuid mida uued mudelid siis pakuvad?

OnePlus 7 Pro

Kui tavamudel ehk OnePlus 7 sisaldab endas pigem väikeseid täiendusi, siis Pro toob mitmeid uuendusi, mida tootja oma telefonidel kasutab esmakordselt.

Ekraani ülaservast on kadunud kulm ning servad on uuel mudelil kumerad, sarnaselt rivaalide tippmudelitele. Truuks on jäädud AMOLED tehnoloogiale ning see on paigutatud 6,67-tollise diagonaaliga ekraani.

Lisaks sellele on ekraani paneel ise saanud märgatava uuenduse. Nimelt töötab see 90 Hz sagedusel vastukaaluks tavapärasele 60 Hz sagedusele. See peaks igasuguse liikumise muutma oluliselt sujuvamaks ning tänu sellele võimaldama paremat mängukogemust kuid ka igapäevast kasutust.

Teine suur muutus on kaamerate vallas. Kokku on 7 Pro-l neid tagumisel küljel kolm, kus lisaks 48 megapikslilisele põhikaamerale on ülilainurk ning telefoto objektiiv, mis võimaldab kuni 3-kordset optilist suumi. Saab näha, kas selline kombinatsioon suudab ka praegustele tipptegijatele väärilist konkurentsi pakkuda.

Aga kaameratega seotud uuendused ei hõlma ainult telefoni tagumist osa. Esiküljelt küll selfiede tegemiseks kaamerat enam ei leia, kuid see ei tähenda, et seda üldse poleks. OnePlus 7 on selle peitnud korpuse sisse ning vajadusel liugleb see välja telefoni ülemisest servast.

Sarnaselt OnePlus 7-le on ka Pro mudelil kasutusel Snapdragon 855 protsessor, kuid vahe- ning sisemälu kombinatsioone rohkem. Kokku on kolme erinevat valikut:

  • 6 GB vahemälu ja 128 GB sisemälu
  • 8 GB vahemälu ja 256 GB sisemälu
  • Kõige võimsam neist pakub 12 GB vahemälu ning 512 GB sisemälu

Värvivalikuid on kokku kolm – must (Mirror Gray), almond (Valge) ning uue toonina sinine (Nebula Blue).

Aku mahutavuseks on 4000 mAh-d ning lisaks sellele on olemas ka kiirlaadimine, mis väidetavalt laseb akul 20 minutiga täituda 50 protsendini.

OnePlus 7

6T otseseks järglaseks saanud OnePlus 7 ei too endaga välimuse osas suuri muutusi. Telefoni esiküljelt leiab endiselt tilgakujulise kulmu ekraani ülaservast ning tagumiselt poolelt sama paigutusega kaks kaamerasilma. Ekraani suuruseks on 6.41 tolli ehk sama, mis eelkäijal 6T-l.

Kasutusel on uusim Snapdragon 855 protsessor, tavamudelit pakutakse kahes konfirugatsioonis: 6 ja 8 GB vahemälu mahuga ning vastavalt 128 GB ja 256 GB sisemäluga.

Aku mahutavuseks on jäänud endiselt 3700 mAh-d ning lisaks võimalus ka kiirlaadimist kasutada.

Saadavus ja maksumus

Mõlemad telefonid tulevad Android Pie versiooniga ning uusima Oxygen kasutajaliidesega.

Kui OnePlus 7 hind algab 559 eurst, siis Pro mudeli ihalejad peavad oluliselt suurema ostuhinnaga arvestama. Tippmudeli hinnad algavad 709 eurost ning võimsaima versiooni eest tuleb lauale laduda 819 eurot.

Pro mudelit saab Eestis osta alates 21. maist ning tavamudel jõuab lettidele juuni alguses.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.