Ootamatu: Samsung lõpetab vanade nutikellade toe

Samsung ei toeta enam varsti mitut vanemat nutikellaseeriat.Foto: Shutterstock

Samsung andis teada vanematel nutikelladel kasutatava Tizen operatsioonisüsteemi toe järkjärgulisest lõpetamisest. Uudis puudutab tervet Gear seeriat kui ka selliseid mudeleid nagu Galaxy Watch 3, Galaxy Watch Active 2, Galaxy Watch Active ja originaalne Galaxy Watch.

Alates Galaxy Watch 4 seeriast kasutab Samsung Google’i valmistatud Wear OS operatsioonisüsteemi, mille tugi jätkub.

Tizeni tugi lõpetatakse pooleteise aasta jooksul mitmes järgus. Alates 30. septembrist 2024 lõpetatakse Galaxy Store’is tasulise sisu müük, mis hõlmab ostetavaid sihverplaate, äppe jms. Järgmise aasta 31. mail lõpeb ka tasuta sisu allalaadimise võimalus ning sama aasta 30. septembril kaob Galaxy Store’i My Apps sektsioonis juurdepääs eelnevalt ostetud või allalaaditud sisule.

Juba eelmise aasta lõpust ei laeku vanematele Galaxy nutikelladele enam rakenduste uuendusi, seega on soovitatav nende nutikellade omanikel vaadata uuemaid mudeleid. Näiteks kroonib Digigeeniuse suurt nutikellade edetabelit Samsung Galaxy Watch6 ning esikümnest on võimalik leida veel 3 erinevat Samsungi nutikella.

Kui teisel pool Atlandi ookeani pakub Samsung tagasiostu programmi kaudu vana mudeli välja vahetamisel uue vastu 100-dollarilist lisaväärtust, pole Eestis sarnast kampaaniat kahjuks loota. “Hetkel sellist kampaaniat käimas ei ole,” kinnitas Samsung Eesti kommunikatsioonispetsialist Eneken Viks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.