Uudis

Osadel Smart-ID kasutajatel võib tekkida e-teenustesse sisenemisel raskusi

Smart-ID.Foto: SK ID Solutions

Eelmisel nädalal sai SK ID Solutions (SK) valmis uue versiooni Smart-ID äpist Androidi seadmetele. Üsna kiirelt selgus, et kõik ei ole äpiga päris korras ning rakendus võeti poest maha, kuid osad kasutajad olid juba jõudnud uuendatud äpi kasutusele võtta. 

Kõige suuremalt on vea ilmnemist oma klientidele väljendanud Swedbank, mille netipangas ilutseb punasel taustal kiri, mis informeerib Smart-ID teavituste tõrgetest. SK juhatuse liikme Liisa Lukini sõnul on viga parandatud ning aegamisi jõuab parandatud äpp kõigi kasutajateni. 

Lukini väitel ilmnes viga Google’i teenuses, mis edastab Androidi seadmele teavituse, et äpp peaks avanema. See teavitus ei olevat tulnud äppi lihtsalt kohale. Kuna vigane äpp oli poes üleval vaid mõned päevad ei jõudnud kasutajad seda suurel hulgal kasutama hakatagi. 

“Kasutaja saab selle probleemi ise ka ära lahendada, kui teeb äpi käsitsi lahti ajal, mil ta üritab e-teenusesse pääseda,” lisas Lukin. 

Parandatud versioon saadi Goole Play Store’i üles juba sel kolmapäeval. Mure vaevas teatud Androidi seadmete kasutajaid, kuid mitte kõiki. Lisaks äpi versioonile mängis rolli ka konkreetne telefon või tahvelarvuti. 

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.