Uudis

Osadele inimestele muutub Facebookis kaheastmeline autentimine kohustuslikuks

Kaheastmeline autentimine kogub populaarsust.Foto: Shutterstock

Kirjutasime kevadel sellest, kuidas Google hakkab nõudma kasutajatelt kaheastmelist tuvastust. Nüüd on kord jõudnud Facebooki kätte, kes teatas neljapäeval, et hakkab nõudma kaheastmelist autentimist “kõrge profiiliga” kasutajatelt.

Uus turvalisuse nõue on esialgu vaid neile, kes on Facebook Protect programmis. Programmi pakutakse inimõiguste aktivistidele, ajakirjanikele, valitsuse liikmetele ja teistele prominentidele, kes võivad olla küberkurjategijate sihtmärgiks. Programm jälgib ka turvaohte, mis kasutajatel võivad olla.

Kuigi Facebook hakkab praegu nõudma kaheastmelist isikutuvastust ainult teatud inimestelt, on tulevikus võimalus, et nõue laieneb kõigile, see on Google’i teenuseid kasutades.

Meta turbepoliitika juht Nathaniel Gleicher ütles, et ta ei väida, et kaheastmeline autentimine oleks kõikvõimas, kuid väga efektiivne tööriist küll.

Eksperdid soovitavad kaheastmelist tuvastust kasutada, kuna see annab lisakaitset kasutajale, nõudes lisaks paroolile ka sõnumiga tulnud koodi, füüsilist võtit või biomeetrilist autentimist. Seega isegi, kui keegi saab su kasutaja parooli teada, ei anna see talle automaatselt ligipääsu.

Facebook keskendub sellele, et funktsiooni oleks võimalikult lihtne kasutada. Gleicher lisas, et kohustuslikuks muutub see praegu neile, kellele ettevõtel on võimalik tuge pakkuda.

Ligi 1,5 miljonit kontot on Facebook Protecti sisse lülitanud ning 950 000 neist peab nüüd kaheastmelise tuvastuse sisse lülitama. Facebook plaanib aasta lõpuks programmi laiendada rohkem kui 50-sse riiki.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.