Uudis

Ostsid Hiinast nigela laadija ja maja põles maha: kas kindlustus katab kulud?

Hiinast elektroonikakaupade tellimine on muutunud väga populaarseks ning kuigi enamasti saab sealt tooted, millega probleeme ei esine, siis võib müügiportaalidest leida ka kaupa, mis pole kuigi kvaliteetne.

Kui mõni neist elektroonikavidinatest peaks aga tekitama kodus põlengu, siis kuidas käitus kodu kindlustanud firmad?

ERGO varakahjude osakonna juht Erko Makienko sõnas, et kui klient ostab vidina ja see paneb kodu põlema, siis firma ei eelda, et klient oleks pidanud kuidagi teadma või mõistma, et see vidin on praak.

“Selliselt me kliente ei karista ja need kahjud ikka hüvitame,” lisas ta.

Asjad on erinevad aga siis, kui mõnd vidinat hakata ise ümber ehitama. “Kui nüüd aga klient hakkab ise modifitseerima näiteks sauna kerist (või selle juhtimist) või fritüüri ja võtab nendelt seadmetelt näiteks ülekuumenemise kaitse maha või ehitab lihtsalt midagi selliselt ümber, et seade kuumeneb üle, siis selline asi ei ole enam ettenägematu ja ootamatu kahju, vaid vägagi etteaimatav ja sellisel juhul me hüvitamisest keeldume,” lisas ta.

Hüvitise maksmist kinnitas ka Salva kindlustus. Firma varakindlustuse osakonna juhataja Alver Kivirüüt lausus, et kahju hüvitataks, kuid raskendavaks asjaoluks oleks juhtum, kui on tõestatav, et inimene ise eiras kasutusjuhendeid või teadlikult kasutas ohtlikku seadet.

“Kindlustusvõtja on kohustatud käituma heaperemehelikult ja hoolikusega, et vältida kahju tekitavat tagajärge,” lisas ta.

“Kindlustatud eset tuleb käsitseda ja hooldada vastavalt tootja nõuetele ehk kui telefoni või mõne muu seadme kasutusjuhendis on kirjas, kelle poolt toodetud või mis märgistusega tarvikuid võib seadmega koos kasutada siis sellest juhisest tuleb kinni pidada,” märkis ta.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.