Uudis

Intervjuud Latitude59-lt: Eesti auto-startup ja privaatse Google Now ehitamine

Neljapäeval algas Tallinnas aasta tähtsaim ja suurim startup sündmus, tehnoloogiakonverents Latitude59. Kultuurikatlasse on kogunenud ettevõtjad, investorid, tehnoloogiagurud ja eksperdid nii Eestist kui üle maailma.

Et natuke konverentsimelu oma lugejateni tuua, teeme kahe päeva jooksul välkintervjuusid erinevate inimestega, kelle konverentsi pealt kinni püüame.

Moojan Asghari: tehisintellekt on kaldu

Esimeseks saime kätte Prantsusmaalt tulnud Moojan Asghari, kellelt uurime, kas “asjade internet” ja AI on kuumad sõnad või muudavad päriselt aega ning miks tema arvates peaks tegelema tehnoloogimaailmas naistega.

Martin Piirmaa: autotööstuses on palju ebaefektiivsust

Kas teadsite, et üks Eesti startup tahab autotööstust moodsamaks muuta? Rägime Autobahni asutaja Martin Piirmaaga sellest, kuidas andmed paremini liikuma saada.

Privaatne kõneassistent ehk Alexa, kes sinu andmeid ei lekita

Rand Hindi on ettevõtja, kelle firma Snips on välja töötanud privaatse kõnetuvastusega assistendi. Teisisõnu, see on vahend, mis inimeste häälkäskluste kohta mingeid andmeid ei kogu ja seetõttu pole ohtu andmete kadumiseks.

Taizo Son: ma ei tea palju mu investeeringud väärt on

Jaapani investor Taizo Son on investeerinud mitmesse Eesti idufirmasse ja on jälle Tallinnas. Rääkisime temaga sellest, mis suhe tal Eestiga on ning mis ta järgmine samm siin on.

Malwarebytesi juht: olge internetis skeptilisemad, see on turvalisem

Räägime Latitude59 konverentsil infoturbefirma Malwarebytes juhi Marcin Kleczynskiga, kes annab nõu, kuidas internetis leiduvate ohtudega paremini toime tulla. Saame kuulda ka sellest, kuidas see Silicon Valley ettevõte Tallinnas oma kontori avas.

Veider, et Eesti ID-kaardi kriis nii palju tähelepanu sai, kuigi bugi puudutas kogu maailma

Ameerika-eestlane Merike Käo on küberturvalisuse spetsialist ja ta rääkis meile Latitude59l sellest, kuidas teiselt poolt ookeani Eesti ID-kaardi kriis talle paistis.

Kuidas sari Mr Robot tehniliselt nii mitte-piinlik oli?

Räägime Latitude59l eetilise häkkeri Ralph Echemendiaga sellest, miks mõned organisatsioonid lausa paluvad end häkkida. Muuseas on ka tema aidanud näiteks sellist sarja nagu Mr Robot teha tehniliselt realistlikuks, et seda piinlik vaadata poleks.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses