Uudis

OTSE: ootame esimest Starshipi robotkullerit

Starhsip pani Mustamäel käima pakiveoteenuse, tellisime sellega toitu. Fotod: Hans Lõugas

Starship teatas täna, et avab Tallinnas Mustamäel oma esimese kullerteenuse ja me otsustasime seda kohe järele proovida. Hakkasime täna lõunal robotiga toitu tellima, kuidas see läks, loe blogist.

OTSEBLOGI

13:51

Kirjutan kohe eraldi artiklisse kokkuvõtte esimesest tellimusest. Seniks, aitäh väike robot.

13:38

Kuidas kauba kättesaamine toimus? Esiteks põrutas masin minust välja tegemata mööda ja jäi maja ukse ette seisma. Loogiline ka, sest eeldatavalt ma olen ju toas.

Äpp saatis sõnumi. Esiteks pidin roboti leidma (leitud), siis sain vajutada nuppu “Ava lukk”. Selle peale hakkas robotist kostma salvestatud sõnum, kus keegi sõbraliku häälega palus mul luuk avada. Masina tagaosas süttisid rohelised tuled.

Kaant kergitades oli näha termokotis paberkotti koos minu kaubaga. Kui asjad välja võtsin, pidin äpi kaudu jälle masina lukku panema.

Kõik üsna lihtne ja loogiline. Seejärel ütles jälle üks hääl “nägemiseni” ja robot sõitis minema.

13:35

Kaup käes. Kohe kirjutan täpsemalt.

13:26

Siia saabus just kuller… aga mitte robot, vaid inimene! Ma ei tee nalja.

Pisut kohmetu tunne on. Ootan siin masinat, mis varsti seda sama tööd teeb… Aga ma olen 101% kindel, et kui robotid pakke veavad, jagub inimestele kah ja palju tähtsamat töödki.

13:22

Üks neist seal on minu piima ja leivaga robot, aga miks ta üle tee läheb? Ma olen siin, tule siia!

13:18

Natuke siin kandis ringi vaadates olen näinud vist vähemalt kaheksat robotit ja nagu üks lugeja kommentaarides välja toob, siis ega neil vahet teha lihtne ei ole. Registreerimisnumbrit või -märki vähemalt kaugelt silma ei torka.

13:15

Käisin korraks siin kõrval Tehnopoli majas kohvikus ja majast välja astudes põrkasin kohe kokku muidugi… robotiga:

Minu enda robot on 6 minuti kaugusel.

13:03

Mis seisus minu tellimus on?

Äpp näitab, et minu piima ja leivaga robot tuleb mööda Kadaka puiesteed. Eeldatav kohalejõudmise aeg on 21 minutit ja tellimuse esitamisest on kulunud 46 minutit.

13:00

Tõepoolest, vaata kuhu tahad, Mustamäe on täis Starshipi roboteid.

Ilmselgelt on firma rahuldava tasemeni viinud kõikide takistuste tuvastamise ja nendest möödumise, samuti on välja lihvitud teeületamine. See tegelane ootas väga eeskujulikult jalakäijatele rohelist tuld ja vuras siis üle:

12:53

Sõitsin pisut ringi ja nägin veel KOLME robotit. Siin kubiseb neist.

12:49

Roboti kohalejõudmise aeg on küll kahanenud viis minutit (31 pealt 26 peale), aga ikoon näitab, et ta on endiselt Kadaka Selveris. Huvitav, mida ta teeb seal?

12:46

Nüüd juhtus selline asi, et sõitsin “oma maja” eesti ära robotile vastu, aga kohe paar maja edasi märkasin teist robotit kõnniteel vuramas.

See ei olnud küll minu robot, aga see on ilmselge märk, et robotite aktiivsus piirkonnas on kõrge, väga kõrge.

12:42

Mul on kohutav tahtmine talle vastu sõita ja teda vaikselt jälitada. Mis saaks valesti minna?

12:40

Ta tuleb!!!

12:39

Okei, olukord on selline, et äpp ütleb siiani “Anname teada, kui robot Teie suunas liikuma hakkab”, millest järeldan, et ta pole veel välja sõitnud. Esialgne 41 minutit on 22 minutiga muutunud 31 minutiks.

12:30

Mulle tundub, et robotil on minu tellimuse komplekteerimisega raskusi, sest äpp ei ütle, et ta oleks minuni sõitma hakanud.

12:25

Hoovist jalutas läbi üks vanadaam, kes vaatas mind umbuskliku näoga. Kui ma talle ütleksin “ootan siin robotit”, kas ta oleks vähem umbusklik?

12:22

Õues on miinus -4, autos on +18. Ei tea, kas mu piim roboti sees jäässe ei lähe?

12:17

Tellimus on saadetud! Piim, leib ja juust peaks kohal olema 41 minuti pärast!

12:15

Äpi kasutamine on üsna lihtne. Alguses saab valida pakiveo (DPD) või toidu (Selver) vahel. Valin toidupoe.

Valik ei ole kaugeltki kogu Selveri e-poe valik. Huvitav miks? Otsustasin näiteks piduliku esimese tellimuse teha must leib ja heeringas, aga “kala” valikus on ainult makra ja Norra lõhe. See ei lähe mitte.

Lõpuks valin sellise komplekti: üks pakk piima, üks pakk musta leiba ja “magustoiduks” juustupulgad. Maksmine käib krediitkaardiga, sihtkohaks tuleb panna lihtsalt aadress.

Kokku läheks see €4,21, aga kuna ma ei viitsi ise poodi minna ja saadan roboti, siis pean maksma robotile €1,50. Kokku €5,71.

12:09

Valisin välja Akadeemia tee 54. Ma küll ei ela siin ja siin pole ka ühtegi tuttavat, aga Starshipi äpp hoiatab, et robot tuppa niikuinii ei tule. Loodetavasti kohalik rahvas ei pahanda, et ma nende maja ees robotit ootan.

Muide, selle maja õuest näeb üle välja kohe Starshipi peakorterit. Robotitel peaks olema kodutee tuttav:

12:04

Otsin sobivat kohta. Mustamäe, kuhu Starshipi robot asju toob, ei olegi kogu Mustamäe, vaid teatud osa sellest:

10:50

Kuigi äpp “Starship Deliveries” oli saadaval juba hommikul, seisis seal kirjas, et toidukaupade tellimine algab kell 12. Vaatame siis lõunal täpsemalt.

Märksõnad:

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.